Vize danışmanının istediği "hastaneye git ve durumunu belirten yazı al" ne demek yardım eder misiniz?

öncelikle özür dilerim konuyu uygun olarak nereye açacağımı tam olarak bulamadım.

Bipolar hastasıyım ve engelli raporum var. uzun süredir cok iyiyim. (yoğun cabalarım ile)

eşim yabancı ülke vatandaşı ve evlenmek için vize işlemlerimizi başlattık. sohbet ingilizceydi danışman bana "doktoruna görün ve ondan son durumunla ilgili bi yazı al" tarzı birşey söyledi.

bu tam olarak ne demek oluyor ?

yani devlet hastanesine gidiyorum orada geçmişim kayıtlı tum herseyım var. bı sıkıntı olunca dosyama bakıyorlar
ayrıca en bilinen güçlü diyebilecegimiz devlet hastanesi ve doktorlara gozukuyorum bilinmeyen bi yer değil. (bakırköy mazhar osman hastanesi)

sizce randevu alıp gidince gelen doktora (tek bir ekipten rasgele bı doktor gelıyor hangisi uygunsa takımda) bana son durumumla ilgili bi yazı yazar mısınız evlilik vizem için lazım. mı diyeyim? hani bi sıkıntı cıksa zaten pc de ve kagıtlarda benım son durumum yazıyor iyi miyim degil miyim. yani ne söyleyecegimide bilmiyorum açıkcası bunun bir adı var mı "son durum yoklaması" tarzı vs?

Yukarıda yazdığınız durumu -yanı aynısı değil de evlilik planlarınızı- anlat ki hem eşiniz hem de senin için en doğru kararı doktorunuz ile birlikte verirsiniz. Bir taraftan sizde kabul ettiniz; bipolar bozukluğu hastasısınız. Önemli olan kendiniz ile barışık olmanız. Gerisi doktorun gözlemsel kararı, belki de konuşarak ikna edersiniz olmuyorsa biraz üzerinde çalışırsınız ne yapabileceğinizi doktorunuz söyler.

Belki de her şey çok güzel olacak.

Yukarıda yazdığınız durumu -yanı aynısı değil de evlilik planlarınızı- anlat ki hem eşiniz hem de senin için en doğru kararı doktorunuz ile birlikte verirsiniz. Bir taraftan sizde kabul ettiniz; bipolar bozukluğu hastasısınız. Önemli olan kendiniz ile barışık olmanız. Gerisi doktorun gözlemsel kararı, belki de konuşarak ikna edersiniz olmuyorsa biraz üzerinde çalışırsınız ne yapabileceğinizi doktorunuz söyler.

Belki de her şey çok güzel olacak.
teşekkür ederim yorumunuz için saygılar

Geri