Volkswagen 2.0 TDI Caddy Dsg ÖTV indirimli kaç TL olur?

suayip06

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba. 102 bin tl olan bu aracı sizce ne kadara alabilirim. Aradığım yetkili bayiyi henüz fiyat veremediklerini söylediler. Normal bir otomobili örneğin 65 bine alabiliyoruz. Hususi varmı bilmiyorum ama kamyonet olarak geçtiği için sizce ne kadardır?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19642]suayip06[/MENTION] Bahsi geçen aracın "kamyonet" olarak anılmasının ÖTV istisnası açısından bir engel teşkil edeceğini sanmıyorum. İlgili maddede söylenen şeyi aynen aşağıya aktarıyorum.

87.04 tarife pozisyonunda yer alan, eşya taşımaya mahsus, 2800 cm³ veya altında motor silindir hacmine sahip van, panelvan, kamyonet, pick-up, vb. taşıtların.

Yalnız bu araçlarda ÖTV tutarı tam olarak kaçmış? Onu öğrenebildiniz mi? Eğer biliyorsanız yazın hesaplayalım.

Cool_m

Üye
Üye
Hafif ticari araçlarda ötv %15
Değmez... 9lt mazot yakar ortalama. Onun yerine Suv Veya SW araç bakın derim.

ÜZEYİRGÜL

Üye
Üye
Hocam ben transporter caracelle alacam çünkü aracın arkasına akulu sandalyeyi koyabilmem gerekiyor bu araç 8+1 hususi geçiyor aracın fiyatı yaklasil 170000 tl bana kac liraya malolur

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Cool_m

Üye
Üye
Suv araç yahut c veya c+segmentteki araçlardan bakabilirsiniz. Caddy alana kadar... Renault Kadjar / Nissan Qashqai / Ford Kuga / Ford Cmax / Ford Focus / Renault Megane / Opel Astra / Hyundai Tucson / Hyundai Elantra / Kia Sportage / Kia Cerato / Kia Ceed / Toyota Corolla / Jeep Renegade / Honda CRV / Fiat Egea Ailesi

Bu araçlar ÖTVsiz 50.000 ila 110 bin lira arasında değişmekte. Tabi sizin bakım aylığı sakatlık maaşı gibi durumlarınızı da etkiler. Yani ÖTV siz 90.000 bandını geçmeyin derim. Birde 2018 mart sonrası araç almaya bakın. Şubat gibi 2017 araçlarda inidirim olur. 2018 araçlar da ise hoşgeldin kampanyası.

Tekerlekli Sandalye