Vücut yanıklarında hangi oranda rapor verilir?

poliçe

Üye
Üye
selamlar 2 yıl önce bir kaza geçirdim ve vucudumda aşırı derecede yanıklar oldu bu yanıklar için 2 yıldır tedavi görüyorum ama yanık izleri bir türlü geçmek bilmedi d.r un söylediğine göre kalıcı olabilirmiş. sol tarafta komple yanık izi var yine yüzümün sol bölgesinde yanık izleri var. yanık durumunda bir rapor verilir mi bilmiyorum ama sormak istedim sizce hangi oranda rapor alırım?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba,
Sakatlık Oranı Cetveli derki;
I- DERMA İLE İLGİLİ YANIK ARIZALARI:
a-)Vücut yüzeyinin % 10’unu kaplayan ve ameliyatla giderilemeyen keloid hipertrofi 20
b-)Vücut yüzeyinin % 50’sini kaplayanlar 30
c-)Vücut yüzeyinin % 50’sinden fazlasını kaplayanlar 40
d-)Saçlı derinin yarıdan çok alanını kaplayan yanıklar ve yaralar 25

poliçe

Üye
Üye
hocam bilgi için teşekkürler benim öyle sanıyorum ki vucudun %30 kısmında yanık vardır. ama yüzümde de var o etkilermi oranın yükselmesini acaba

sinandeniz

Üye
Üye
slm bendede yanık var göcde kısmı ve çene kısmında 2003 yılında ben rapor alarak 2022ye hatta bağlanabilmiştim tabi yüz bölgemedki yanıktan dolayı cerahi operasyon geçirmiştim gövde kısmınada deri nakilleri olmuştu %45 lik bi rapor verilmişti

Moderatörün son düzenlenenleri:

poliçe

Üye
Üye
selam sinan kardeş bende 2022 maaşı almak için sormuştum bu soruyu seninde aynı yanık nedeniyle 2022 maaşı alman beni umutlandırdı. şimdi benimde yüzüme deri nakli yapıldı sence %40 ın üstünde rapor alırmıyım?

sinandeniz

Üye
Üye
valla o konuda kesin bişe diyemicem ama büyük bir ihtimal alırsın kardeş vücüttada varsa derin yanıklar alırsın kesin bende vücudumdada var yanık deri nakli orayada yapılmıştı

omer20

Üye
Üye
Is kazasinda dolayi 2 decece ellerim ve ayaklarim yuzum yuzde 30 oraninda yandi. ellerimin ustune komple bacaklarima girtlagimin oldugu yere deri nakli oldu izlerin yuzde 20 si gecmedi F.32.9 ve en son F32.1 den tedavi gormekteyim 1 .5 senedir. Heyette gircem oran ne olur sizce

Tekerlekli Sandalye