Windows 8 İşletim Sistemi Onarma Yöntemleri

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Windows 8 işletim sistemi onarma yöntemi pek çok kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Ancak bunu bilmek pek çok sorunun çözümünde oldukça etkili olmaktadır.

Basit Adımlarla Sorunları Çözümleyin

Windows 8 İşletim Sistemi onarma yöntemleri hakkında bilinmesi gereken çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler, pek çok kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Halbuki iyi bir bilgisayar bilgisine sahip olmadan da ilgili adımlar atmak ve neticede Windows 8 sorunlarından kurtulmak mümkündür.

Windows 8 İşletim Sistemi Nedir?

Windows 8 işletim sistemi
nde yaşanan sorunların giderilmesi için gerekli olan onarım yöntemlerine değinmeden önce Windows 8 işletim sistemi nedir sorunun yanıtını verecek olursak; Windows 8, Microsoft tarafından üretilen işletim sistemlerinden bir tanesidir.

2012 yılında hayatımıza giren bu sistem, Windows 7 işletim sisteminin yerine geçmiştir. Her ne kadar tarihler 2015 yılını gösterdiği zaman Windows 10 işletim sistemi hayatımıza dahil olmuş olsa da hala pek çok bilgisayarda Windows 8 işletim sistemi kullanılmaktadır.

Halihazırda kullanılmakta olan tüm bilgisayarlarda işletim sistemi bulunmaktadır. İşletim sistemi, yazılımlar bütünüdür ve bilgisayarın programlarının çalışmasını sağlayan bir aracıdır. Ancak diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi Windows 8 işletim sisteminde de zaman zaman sorunlar meydana gelebilir.

İşletim Sisteminizi Onararak Sorunlardan Kurtulun

Şayet bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemi Windows 8 ise ve bilgisayarın çalışmasında çeşitli sorunlar olduğunu düşünüyorsanız format atmak ve tüm bilgi ya da ayarları sıfırlamak yerine yalnızca işletim sistemini onarabilir ve pek çok sorundan kurtulabilirsiniz.

Bunun için şu basit adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Konuya dair bilmeniz gereken ilk bilgi, Windows 8 veya Windows 8.1 DVD’sine ihtiyacınızın olduğudur. Elbette Flash yardımıyla da bu işlemi yapabilirsiniz.

• İlk olarak DVD ya da Flash bellek cihaza yerleştirilir.
  • Daha sonra bilgisayarın açılış düğmesine basın
  • Karşınıza kurulum sistemi çıkacaktır.
  • Karşınıza çıkan ekrandaki next butonu aracılığıyla diğer adımlara geçebilirsiniz.
  • Sonrasında install now butonuna tıklamalısınız.
  • Bu aşamanın ardından sistemi onarmayı seçeceksiniz. Bunun için advanced options’a tıklayabilir ve otomatik onarma olmasını sağlayabilirsiniz.
Bu aşamaların ardından cihazınız bir süre sonra kendiliğinden açılacaktır.

Tekerlekli Sandalye