Wipple+Totalpankreoktomi Ameliyatı Oldum. Malulen emekli olabilirmiyim?

Merhaba,

Ben özel bir şirkette engelli kadrosunda çalışıyorum. 3yıl önce vergi indirimi aldım, şu an bundan yaralanmaktayım.7 ay önce pankreas tümörü nedeniyle , Wipple+Totalpankreoktomi Ameliyatı geçirdim, ameliyatta, Pankreasın tümü, dalak, 12 parmak bağırsağı, safra kesesi ve safra yolları alındı.Şu an diabet 2 hastasıyım.1800 yevmiyeyi doldurduğumda malulen emeklilik için başvuru yapmayı düşünüyorum.Aramızda ve çevrenizde benim gibi ameliyat geçiren tanıdığınız varmı.Var ise emeklilikte nasıl bir işlemler yapılmış.Burada paylaşabilirmisiniz.

Teşekkür ederim.

Merhaba, malulen emekli olabilmek için tek hastalıktan %60 ve üzeri sakatlık raporu almak gerekmekte. Saydığınız hastalıklarla ilgili sakatlık oranı cetvelinde hangi oranda rapor verildiğine baktınız mı? Eğer sizdeki hastalık /sakatlıklardan bir tanesi için %60 rapor verilirse malulen emekli olabilirsiniz.

Teşekkür ederim Halil bey, BİMER ' e ön bilgi edinmek için bir mail göndermiştim.Bana gelen cevap olumsuzdu.Bakalım ben heyet raporu için işlemlerimi başlatmayı düşünüyorum, hayırlısı...

Geri