Yabancı plaka bir araç almak istiyorum. %93 Özürlü Raporum işleri kolaylaştırır mı?

yasminn

Üye
Üye
Yurt dışından araç getirme konusu sitede de konuşuldu yıllar önce onu az çok biliyorum ama yabancı plakayı Türk plakaya çevirmek için devletimizin engellilere sağladığı bir kolaylık var mı?

Araç Gürcistanlı. 2 yıl vizesi varmış. Sahibi 3 yıl önce yine Türkiye'den almış.

Benim ortopedik sorunum için özel bir şey yok araçta. Sadece otomatik ve tekerlekli sandalye bagaja rahat rahat sığar. Yani bir özelliği olmayan, herkesin bindiği bir araba işte. Bize ÖTV muafiyeti var da sıfır araçlar ateş pahası.

Acaba engelli raporum herhangi bir avantaj sağlar mı işlemlerde?
Sizlerden olumlu bir yanıt almazsam vazgeçip eski bir otomatik araba bakacağım.

Şimdiden teşekkürler,
Yasemin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç tavsiye etmem yasemin hanım. Hele hele işin içinden Gürcistan varsa hepten uzak durun. Son çıkan yasaya göre yurt dışından getirtilen araçlar 2 yıl boyunca Türkiye'de kalabiliyor ama 2 yılın sonunda ne yapacaksınız baya bir iş. Ayrıca Gürcistandan bu şekilde çok sayıda araç ticareti yapılıyor ama bunu suistimal edip araç satışında üsülsüzlük yapanlarda var. Hatta bir tanıdığım geçenlerde buna benzer bir sorun yaşamıştı.
Size önerim ağrımaz başınızı ağrıtmayın...

yasminn

Üye
Üye
teşekkür ederim Halil bey tamamdır öyle yapayım.

Tekerlekli Sandalye