Yanık izleri için hangi oranda rapor verilir?

Aylin38

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar...şöyle bir sıkıntım var benim ...ufak yaşlarda sol yüzümün sobaya değmesi sonucu yandı malesef ailenin yanlış uygulaması sonucunda kahverengi renkte kalıcı geçmeyen bir iz kaldı.ve yanan kısımları hiç bir şekilde hissetmiyorum duyu kaybı var demişti doktor bir seferinde..tedavi için gitmediğim yer kalmadı...bilirsiniz ki yüzde kalıcı bir izle dolaşmak malesef çok zor bir durum.Deri naklininde mümkün olmadığı söylendi.. sinir uçları harap olduğunda üst derinin tamamen yandığından dolayı....şimdi sorum şu gittiğim doktorlardan hiç birisi engelli raporu çıkar demediler...şimdi ben engelli raporu çıkarmak istesem nerelere nasıl müracat etmem gerekiyor...artısı zaten %40 ın altında rapor olursa ekpss ye başvuramıyorum..tahmini rapor yüzde kaç alırım.böyle durumda olan kardeşlerim var mı ?...yardımcı olursanız çok ama çok sevincem..cümleten iyi akşamlar...

lWooHeeS

Üye
Üye
öncelikle çok geçmiş olsun tam olarak ne gibi bir durumla karşılaşırsın kesin konuşamayacağım fakat kendi başımdan 30-35 gün kadar önce geçen heyet maceramı anlatayım sol ayağım doğuştan içe dönük doğdum 5 kez ameliyat oldum ayak 1 yıl alçıda kaldı 0.5-1 cm civarı kısalık var yada yok tam emin değilim ayrıcaayak bileği ayak ve bacak birbiriyle pekde uyumlu değil bağımsız hareket ediyor fakat bacak kalınlığım 3-4 numara ince sağa göre bunun nedeni 1 yıl alçıda kaldı ayağım uzun süre ayakta duramıyorum uzun yol yürüyünce sorun oluyor bu halde olamma ragmen bana Çorum merkez de devlet hastanesinde %13 verdiler kasap gibiler hiç bakmıyor suratına bile öyle bir ortam varsa benim gibi madur olursun bende e-kpss için çabaladım olmadı inşallah senin olur. Ha ayrıca bana koydukları teşhis tedavimin olmadığı ömür boyu devam edecek iyileyşmeyen kronik bir yaraydı ayak altında çok yürümce bir yara açılıp alttan akıntı geliyor bu teşhise 1 yıllık rapor verdiler :D ağlasam mı gülsem mi bilemedim. bu ülkede memur olucan en garantisi ve sağlamı o fabrikatör gibi havan oluyor milletimizin algısından dolayı.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı cetvelinde yanıklara dair şu oranların verileceğine hükmedilmiş;

I- DERMA İLE İLGİLİ YANIK ARIZALARI:
a- Vücut yüzeyinin % 10’unu kaplayan ve ameliyatla giderilemeyen keloid hipertrofi 20
b-) Vücut yüzeyinin % 50’sini kaplayanlar 30
c-) Vücut yüzeyinin % 50’sinden fazlasını kaplayanlar 40
d-) Saçlı derinin yarıdan çok alanını kaplayan yanıklar ve yaralar 25
e-) Yanık zemininde gelişen Marjolin ülseri ve skuamöz kanserler ilgili branş tarafından değerlendirilir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Hepinize çok çok geçmiş olsun dileğimle benim isteğimi naçizane bir öneri olarak algılarsanız sevinirim. Engelliliğini ispatlamakla yükümlü olan bizler her ne kadar çoğu kez hakkımız olan engelli sağlık raporunu almakta güçlük çeksek de % 40 ın altında oran alındığında bir işe yaramadığı için defalarca denesek en azından EKPSS 2016 ya girecek olan arkadaş pes etmeyip başka bir hastaneden yeniden başvuru yapsa olmaz mı?

Bu ülkede insan hayatı bu kadar ucuzken bir engellinin tüm geleceğiyle oynayan sağlık kurulu doktorları gece yatağına yattığında nasıl rahatlıkla uykuya dalabiliyor, hangi vicdanla insan sıfatıyla aramızda dolaşabiliyor bilemiyorum ama çoğu heyet doktoru kendilerine doktor ünvanını nasıl alabilmişler hala anlayamıyorum. Gözgöre göre ne oranlar veriliyor ve ben engelliye hakkettiği oranı esirgeyen tüm doktorların gün gelipde bir gün, bir şekilde hayattan engellenmesini diliyorum :( biliyorum dinimizce beddua etmekde bir günah ama olsun bu kadarcık günahım olsun...

omer20

Üye
Üye
Is kazasinda dolayi 2 decece ellerim ve ayaklarim yuzum yuzde 30 oraninda yandi ellerimin ustune bacaklarima girtlagimin oldugu yere deri nakli oldu izler tam gecmedi F.32.9 ve en son F32.1 den tedavi gormekteyim 1 .5 senedir. Heyette gircem oran ne olur sizce

Tekerlekli Sandalye