Yara Lekelerine Bitkisel Tedavi

güz gülleri

Üye
Üye
Çeşitli kazalar sonucunda vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen yaralar, vücudun kendini yenileme özelliği sayesinde bir müddet sonra geçmektedir. Fakat yaralar geçmesine rağmen izleri ne yazık ki kalmaktadır…
yara-izlerine-bitkisel-cozum.jpg

Bilhassa da yüz bölgesindeki yaraların iz bırakması güzelliği gölgeleyen bir sorun olduğu için başta bayanlar olmak üzere kimse tarafından kabullenilmeyen bir durumdur. Bu sorundan kurtulma isteği kişileri bitkisel yöntemlere doğru kaydırıyor. İşte yüz ve vücudun diğer bölgelerinde meydana gelen yara izlerinin tedavisi için uygulanması gereken bitki kürleri ve bu kürlerin kullanım bilgileri.
Yara İzleri İçin Bitkisel Kürler

Yara izlerine bitkisel yöntemlerle çözüm bulmak isteyenler, bakla sebzesinin kabuklarını soyarak, bu kabukları yaraların olduğu bölgeye sürebilirler. Tarçını kaynatmak ve suyunu pamuk vasıtasıyla yaralara sürmekte, yara izlerinin doğal bir şekilde tedavisini sağlamaktadır. Ayrıca rokanın yapraklarını sıkıp yara izlerinin bulunduğu bölgeye sürebilir ve kısa sürede izlerin tamamen geçmesini sağlayabilirsiniz. Roka tohumlarını bir bardak suyun içinde yaklaşık on dakika bekletip sonra bu suyu yaralara sürmekte faydalı bir yöntemdir.

Ahmet Maranki yara izlerini giderici kür tarifleri

Tarçını kaynatın. Kaynamış olan tarçının suyuna pamuğu batırın ve yaza izine pansuman yapar gibi sürün.

Yabani rokanın tohumlarını ezip toz haline getirdikten sonra, on dakika bekleyin ve suyu ile yaza izlerine kompres yapın.

Taze rokanın yapraklarını sıkın ve suyunu çıkarın. Taze rokanın suyunu yara izlerinin üzerine sürün.

On gramlık yaban yongasını bir bardak kaynar suyun içine ekleyin ve on dakika demleyin. Daha sonra bu su ile yara izlerine pansuman yapın.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Güzüm sana inanırım ama bitkisel ürünlere asla :)... paylaşımın içinde eline , emeğine sağlık ama hayatta ne Marankiye ne de bu bitkisel yöntemlere inanasım gelmiyor...

Beni affet ama gerçekten bitkisel mucizeler çekici de gelmiyor...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bitkisel ürünler en fazla suistimal edilen konuların başında geliyor. Ancak Ahmet Maranki bu işin uzmanlarından sayılır. Ben bizzat maranki'nin bir kaç ürününü kullanmış ve inanılmaz derecede fayda görmüştüm. Ürünler pahalı ama çokta yaralı. Ahmet maranki, saracoğlu gibi isimlere gözü kapalı inanırım. Ama diğerlerine her zaman mesafeli yaklaşmak lazım. Tabi bu benim kişisel fikrim ve kişisel tecrübem.

Tekerlekli Sandalye