Yarım Adam

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün Adı: Yarım Adam

Yarım Adam adlı öyküyü PDF formatında okumak için buraya tıklayın.

Yazar: Kerem YÜKSEL

Kısa Özgeçmiş: 1986 yılında İstanbulʼda doğdum. Kadir Has Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldum. Şu an Marmara Üniversitesiʼnde Reklamcılık ve
Tanıtım Yüksek Lisansı yapmaktayım.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Halil kardeşim,

Bu belki bir öykü sadece ya da geçeğin ta kendisi ... Emin olamıyorum ama buna benzer duygular yaşayan ve bu yüzden kendini evine hapsetmiş, yıllardır güneş yüzü görmeyen çok sayıda engelli olduğunu biliyorum bu ülkede yaşayan... Ben, İstanbul gibi bir şehirde , üniversite mezunuyken engelimden sonra 2 yıl kendimi eve kapatmış biri olarak artık bi şeyler yapmam gerektiğine inanıyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum. Bu siteye üye oldum, çok sayıda arkadaşım var, bilgilerim gün geçtikçe artıyor ve sayenizde her geçen gün yalnız olmadığımın farkına varıyorum.

Hepsi çok güzel ama ben gerçekten faydalı bir şeyler yapmak istiyorum. en büyük hayalim sadece 1 günlüğüne bile olsa bu topraklar üzerinde yaşayan , varlığını toplumdan uzaklaştırmış engellilere ulaşabilmek ve onları bir şekilde yeniden umursuzca dolaşan kalabalığın arasına, hayatın tam ortasına yeniden çekebilmek. Çok zor olduğunu tahmin edebiliyorum ama nasıl yapabileceğimi yada neler yapabileceğimi bilsem emin olun ki bunun için geri kalan ömrümü seve seve bu uğurda harcamaya hazırım.

Bir gün engelliler bayramı gibi bir gün olsa ve hepimiz toplansak ama nasıl? nerde?
Belki de bu hayalime güleceksiniz ama ben yine de yazmak istedim ve gerçek olmasını tüm kalbimle dilemekten vazgeçemiyorum...

Tekerlekli Sandalye