yarın tercihler için son gün!

jolly

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba,
Hepimizin hayalini kurduğu memurluk sınavı sürecinin yarın gece sonuna geliyoruz! Herkes kafasına göre istediği illeri tercih etti, kimimiz ise bu düzene isyan ederek tercihlerini yapmadı ve önümüzdeki sınavlarda tekrar girerek şansını denemek istedi.
Devletin tercih listesini yayınladıktan sonra hepimiz kısa süreli olsa da şok yaşadık; bunun nedeni devletin imam hatipli kadrolara daha çok yer vermesi idi. Aramızda imam hatip mezunu arkadaşımızın fazla olduğunu sanmıyorum o yüzden devletin imam hatip kadrolarının %80-%90'nına yerleştirme yapılayamayacak diye tahmin ediyorum.
Gönül isterdi ki devletimiz daha bol seçenekli, daha fazla kontenjanlı, daha adaletli bir liste yayınlasın.
Geçmişte ÖMSS sınav ve kura çekiminin örneği olmadığı için bu ilk sınav ve kura çekimi amatörce hazırlanmıştır. O yüzden bahsedilen kadro sayısı kadar yerleştirme yapılacağını sanmıyorum.

Gönül isterdi ki bütün engelli kardeşlerimiz hak ettiği memurluğu kazanıp devletin güvencesi altınsa çalışsın! İnşallah önümüzdeki senelerde daha güzel olacak herşey.

Tercih yapıpta ataması olabilecek arkadaşlar kesinlikle ataması yapılan yere gidip işe başlasın, evinden, ailesinden uzak olmasını sorun etmesin önemli olan çalışıp kendi ekmeğini kazanmasıdır!

Allah herkese hayırlı, sağlıklı bir yaşam versin, ataması yapılamayan hiç kimse dert etmesin, bir daha ki sınav için çabalasın.. Herkesin gönlünde ki yere atanması dileği ile..
Selamlar, sevgiler.

adre

Üye
Üye
Tercihler Kod Program Adı
01. Tercih HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (ANKARA / ALTINDAĞ - Merkez)
02. Tercih DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / MEMUR (ANKARA / ALTINDAĞ - Merkez)
03. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
04. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ANKARA / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / SANTRAL MEMURU (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
07. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / SANTRAL MEMURU (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
08. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / SANTRAL MEMURU (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
09. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / TEKNİSYEN (ANKARA / TÜM İLÇELER - Merkez)
10. Tercih TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / TEKNİSYEN (ANKARA / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / MEMUR (ÇORUM / MERKEZ - Taşra)
12. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ÇORUM / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (YOZGAT / MERKEZ - Taşra)
14. Tercih GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (YOZGAT / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KONYA / SELÇUKLU - )

benim tercihlerim bunlar puanım 94.7 sıralamam 162. lise mezunuyum ve yarın gece son gün tercihler için sizce değişiklik yapmalımıyım biraz daha azaltmalımıyım ankarayı kime sorsam bu puanla yerleşme ihtimalin yüksek diyor ama ben acaba çok mu fazla ankara yazdım

YassaX

Üye
Üye
adre ; Puan ve Sıralaman Gayet iyi Tebrik Ederim .. Bence güzel bir Tercih Sıralaması yapmışsın ... Benim kanaatime göre ; bu puan ve sıralama ile ilk 10 Tercihinden birine yerleşeceğini düşünüyorum ... Kendini garanti altına alıp ; yaptığın son 5 Tercihte mantıklı ... Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun

YassaX

Üye
Üye
jolly ; Amin İNŞALLAH . Hakkımızda Hayırlısı ... Herkesin Tercihleri Hayırlı & Uğurlu Olsun ...

Tekerlekli Sandalye