Yaşama Müzikle Tutunuyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Okulu'nda keman ve piyano eğitimi gören 21 yaşındaki otistik Cem Vardarcı, müzik sayesinde insanlarla daha kolay diyalog kurabilen, daha sosyal ve hedefleri olan bir birey haline geldi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, hastalığı ile birlikte yaşamayı öğrenmeye başlayan Cem'in müziğe karşı yeteneğinin ailesince anlaşılmasından sonra, bateri çalarak müzik çalışmalarına başladığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Cem, Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi'nin özel yetenek sınavında başarılı olarak, okulun müzik bölümünü bitirdi, üniversiteye giriş sınavına giren ilk otizmli oldu. Okutmanlar eşliğinde girdiği sınavı 2 soruyla kaybeden Cem'in ekim ayından bu yana Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müzik Bölümü'nde 'özel öğrenci' statüsüyle burslu olarak öğrenim gördüğü bildirildi.

Müzik bölümünde keman ve piyano eğitimi alan Cem Vardarcı'nın iyi bir müzisyen olmayı hedeflediği ifade edilen açıklamada anne Gülçin Vardarcı'nın şu sözlerine yer verildi:

"Sayın Selçuk Yaşar'ın özel desteği ile oğlum burada eğitim görüyor. Müzik eğitimine başladıktan sonra oğlumun özgüveni arttı, özellikle konserlere çıktığında bambaşka bir insan oluyor. Artık müziğin olmadığı bir hayat düşünemiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."
haber3

Tekerlekli Sandalye