Yaşamın her alanından engelsiz bir yaşam istiyoruz bu alanlardan biriside TURİZM

Arastırmacı

Üye
Üye
Merhaba Dostlarim ismim Mustafa DURMAZ. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi, Turizm işletmeciliği bölümünde Yüksek Lisans öğrencisiyim. “SAĞLIK TURİZMİ KAPSAMINDA ENGELLİ TURİZMİ” başlıklı bir tez çalışması yürütüyorum. Her alanda gerçekleştirmeye çalıştığımız engelsiz yaşam projelerimiz var. Bugün bu projelere istediğimiz noktaya gelmese de en azından bir farkındalık yaratabiliyoruz diye düşünüyorum. Sosyal bireyler olarak sosyal yaşam içerisinde her ne kadar eğitim hakkı, sağlık hakkı, çevre hakkı çalışmak hakkı, yuva kurma hakkı gibi haklara sahip olmanızı istiyorsak da bu haklar içerisinde turizm faaliyetlerinde bulunma hakkınız da olmalıdır. Gezmek, eğlenmek rekreatif etkinliklerde bulunmak sizlerin de hakkı. Akademik araştırmalar içerisinde ise Engelli Turizmi konusunda oldukça az Türkçe araştırma olduğu görülmektedir. Bu sebeplerden dolayı ben araştırmamı bu konu üzerinde yapmam gerektiğini düşündüm. Dostlarım sizlerden istediğim bu araştırmam konusunda bana destek olmanız ve aşağıda linkte bulunan anketimi doldurmanızdır. Unutmayınız ki doldurulan her anket turizm sektörünü size bir adım daha yakınlaştıracaktır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sosyal yaşamın her alanından engelsiz bir yaşam istiyoruz bu alanlardan biriside turizmdir diyorsan anketimize katıl;

surveey.com, online anket sistemi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anketi doldurdum. Arkadaşlar lütfen sizde 5 dakikanızı ayırarak anketi doldurunuz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Anketi doldurdum.

Hazırlayan arkadaşa teşekkür ediyorum belki bu sayede engellilerin de turizme katılımı sağlanır bir nebzede olsa katkımız olacaksa ve bu anket bizler içinse neden katılım bu kadar az olur onu da anlamış değilim :(

Her alanda eşitlik isteriz, her alanda haklarımızı ararız ve bu amaçla sosyal yaşamın her alanında bulunmamız gerektiğini savunur dururuz da bizler için araştırma yapma gereği duyan, araştırma yapan, daha iyi bir gelecek adına anket hazırlayanlara karşı ve belki de gelecekte engellenmememiz için çok daha fazla hayatın içinde olmamız yönünde her tür gelişmeye ışık tutmak isteyenlere karşı neden bu kadar çekingen ve duyarsızız ? Bu öfke kime? bugüne kadar istediğimiz hakların ve olanakların sağlanamamış olması mı bizi şimdi 5 dakikalık bir ankete karşı bile uzak durmamıza neden oluyor ?

Elbette kimseyi vay neden sitemizdeki anketi doldurmadınız diye suçlayacak değilim ama en ufak bir konuda bile isyanlarımızı dile getirirken şimdi belki de bir gün bizlerinde faydalanabileceği turizm sektöründe engelsizce tatil yapabilmemize olanak sağlayacak sorulara cevap vermek neden bu kadar zor geliyor arkadaşlar ?

suden

Üye
Üye
Anketi doldurdum.

Hazırlayan arkadaşa teşekkür ediyorum belki bu sayede engellilerin de turizme katılımı sağlanır bir nebzede olsa katkımız olacaksa ve bu anket bizler içinse neden katılım bu kadar az olur onu da anlamış değilim :(

Her alanda eşitlik isteriz, her alanda haklarımızı ararız ve bu amaçla sosyal yaşamın her alanında bulunmamız gerektiğini savunur dururuz da bizler için araştırma yapma gereği duyan, araştırma yapan, daha iyi bir gelecek adına anket hazırlayanlara karşı ve belki de gelecekte engellenmememiz için çok daha fazla hayatın içinde olmamız yönünde her tür gelişmeye ışık tutmak isteyenlere karşı neden bu kadar çekingen ve duyarsızız ? Bu öfke kime? bugüne kadar istediğimiz hakların ve olanakların sağlanamamış olması mı bizi şimdi 5 dakikalık bir ankete karşı bile uzak durmamıza neden oluyor ?

Elbette kimseyi vay neden sitemizdeki anketi doldurmadınız diye suçlayacak değilim ama en ufak bir konuda bile isyanlarımızı dile getirirken şimdi belki de bir gün bizlerinde faydalanabileceği turizm sektöründe engelsizce tatil yapabilmemize olanak sağlayacak sorulara cevap vermek neden bu kadar zor geliyor arkadaşlar ?

5 dakika bile sürmüyor anketi doldurmak sanırım duyarlılık süresi çok uzun oluyor yada hiç olmuyor

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Sonrada kalkar bu ülkede neden düzgün iş yapılmıyor deriz. Biz nası lsak öyle yönetiliyoruz işte. Facebook ta twitter de akşama kadar saçma salak şeyler le uğraşız bizi ilgilendiren bi konuya zamanımız olmaz. Neyse konuyu dağıtmayalım anketi doldurdum bende...

Tekerlekli Sandalye