Yaşasın Kral!

SARIUSTA

Üye
Üye
evet ya tükenirse, hiç düşündünüz mü? birileri askerlik yapmayalım diye sokaklara dökülürse, başka birileri vergi vermeyelim diye ayaklanırsa, diğerleri market harcamaları bedava olsun diye örgütlenirse? polislerin hepsi özgür iradeleri ile istifa edip, köylerinde hayvancılık yapmaya kalkarlarsa?

tamamen özgür bir dünya istekleri olan ve isteklerinin sonu gelmeyen insanoğlu işi abartıp olayı bu boyutlara getirirse, demokrasi denen şey ne yapar?

bu yazıyı okuyan herkese bir tavsiyem olacak, gelin yol yakınken gözünüzü açın, bu demokrasi denen şey insanları yoldan çıkarmak için icat edilmiş bir tezgah, bu oyuna gelmeyelim arkadaşlar, insanoğlu için en yönetim şekli monarşidir, demir yumruktur, sorgulanamaz bir krallık sistemine geçmemiz lazım, astığı astık kestiği kestik bir kral bulmamız lazım kendimize, yaşadığımız bir ülke de iç huzur istiyorsak bu şart.

olmaz mı diyorsunuz? krallık rejimi insanları köleleştirir mi diyorsunuz? hatta bu tarz rejimlerde insan hakları ölur, bu tarz rejimlerde insanlar insan gibi yaşamaz mı diyorsunuz?

peki sizin facebook gibi bir kralınız yok mu? günde en az bir saat girerek kendisine köle etmedimi sizi ? hayatınız boyunca hiç bir zaman işinize yaramayacak bilgilerle donatıp, bazı hassas değerlerinizin ne kadar basit olduğunu göstererek, sizi kendinizden utanmanızı sağlamadımı? insanların çok basit şeyler için kılıktan kılığa girdiğini gördüğünüzde size insalığın öldüğü göstermedimi? peki mutlu musunuz? evet!

eğer facebook da hesabı olup ta benim bu dediklerime katılmayan birisi çıkarsa içinizden, kendisi ile çelişkiye düşer haberiniz olsun, bu kadar mutlu facebook kraliyet ailesi üyeleri varken, yaklaşık 500 milyonluk bir kraliyet ve topraklarında güneş batmıyor ve dünyanın en zengin kraliyetlerinden biri, üyeleri, yani bizler hergün bu kraliyete milyonlarca dolar para kazandırıyoruz, mutluyuz.

buraya kadar sıkılmadan okudunuz demek!! şimdi sizden ricam, bu konunun başının bir kere daha okumanız, geyik yapalım derken, acaba küresel bir insanlık aciziyetinden mi bahsettik, siz karar verin.

kral için.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir demokrat olarak yazıyı okurken aklımın bir kenarından "vicdani ret'ciler" geçti. İnsan hakları bağlamında 30 bin kişinin katilinin mahkumiyetinin "ev hapsine çevrilmesi" isteklerini düşündüm. Birilerine demokrasi getirmek adına onların ülkelerine girip kadınlarına kızlarına tecavüz eden ABD'yi düşündüm!

Tüm bunların hepsi demokrasi ve insan hakları bıdı bıdısı söylenerek yapılıyor. Ve gelinen noktada insanlar "bumu demokrasi, bumu insan hakları?" demeye başladı. Tüm kutsallar ve insan oğlunun ortak değerleri üzerine suistimaller yaşanırken bundan nasibini demokraside alıyor.

Sonuna kadar özgürlük amaaa başkalarının özgürlüğünü kısıtlamamak kaydıyla!
Sonuna kadar demokrasi amaaa devletleri devlet yapan milletin değerleriyle oynanamak kaydıyla!

Netice itibariyle demokrasi tecavüze uğramış mağdur edilmiştir. Gelin hep beraber bu mağduru korumaya devam edelim derim. :)

aliercan44

Üye
Üye
bukadar faşizm kokan bir yazıyı site yöneticiside destek veriyosa diyecek birşey kalmamıştır
ne demek demokrasi bıdı bıdısı yani darbe olsa herşey dahamı güzel olur
unutmayalım en kötü demokrasi bile bu arzularınızı kabartan yönetim şekillerinden daha iyi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yazılanları tekrar okuyun. Belliki kimin ne demek istediğini anlamamışsın. Yazılanlardaki ironik göndermeleri anlayamamışsanız oda sizin sorununuz.
Kaldıki bu kategorinin açıklamasında "Bu başlık altında üyelerimiz sadece ve sadece kendilerine ait olan toplumsal olayları, insan ilişkilerini tiye alan yazılarını paylaşabilirler." denilmekte. Bu kategori olaylar, insanlar, toplumsal etkileşimlere espiritüyel şekilde yaklaşılarak gülerken düşünmeyi amaçlıyor. Tekrar tekrar ve tekrar okuyunuz...

SARIUSTA

Üye
Üye
bukadar faşizm kokan bir yazıyı site yöneticiside destek veriyosa diyecek birşey kalmamıştır
ne demek demokrasi bıdı bıdısı yani darbe olsa herşey dahamı güzel olur
unutmayalım en kötü demokrasi bile bu arzularınızı kabartan yönetim şekillerinden daha iyi

sevgili arkadaşım, yukarıda ki yazıda, ''d'' harfi ile başlayan kelimeleri okusan yeter. bütün yazıyı okumana gerek yok :)

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Ayrıca demokrasi havariliği yaparken "farklı fikir ve yorumları" faşizan olarak yorumlamakta ayrı bir çelişki olsa gerek. :)

SARIUSTA

Üye
Üye
düşündünüz mü?-diğerleri -dünya- demokrasi- denen- dediklerime-demek.

bir cümle kuralım şimdi bunlarla; dediklerimi düşündünüz mü? dünya denen şey demokrasi demek.

vay be helal olsun bana şifreli yazı yazmaya başladım :)

SARIUSTA

Üye
Üye
ali ercan kardeşim beni yanlış anlamış, canı saolsun.

kardeşim senide yeniden oluşturacağımız lidya krallığı için köleliğe davet ediyorum, yaşasın tam bağımsız lidya krallığı.

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
SARIUSTA(M), acaba diyorum lidya krallığı olarak bir kaç ay önce ilan ettiğimiz "engelliler cumhuriyeti'ni" resmen tanıyarak bize bi kıyak geçmeniz mümkünmü?
Aklıma takıldı, bu Lid'yalılar parayı ilk icad edenler değilmi?
Hacı eğer öyleyse lid'yalılarda pek masum değil. Sanılanın aksine tüm kötülüklerin anası içki değil paradır. :D

SARIUSTA

Üye
Üye
akşama size atalarım lidya krallarını anlatan bir yazı yazayım da, kötülüklerin anası, parayı bulanlar mı? yoksa paranın gücünü kendi emelleri için kullananlar mı siz kara verin.

ayrıca lidya krallığında insanlar iki ye ayrılır, kral ve köleleri. kölelerin arasında engelli, kültürlü, yakışıklı diye bir ayrım olmaz, hiç kimseye ayrıcalık tanınmaz, herkesin hakkı eşittir, hiç kimsenin bir diğerinden ne fiziksel nede beyinsel bir farkı yoktur, kölelerin amacı bellidir, krala itaat etmek.

düş gezgini, ya yasalarımız kabul eder sende bizim gibi kralın kölesi olursun, ya da seni krallığımızın düşmanı ilan eder, en önemli gücümüz olan PARADAN mahkum bırakırız.

akşamki yazıyı yayınladıktan sonra kararını bekliyorum.

unutma biz parayı icat ettik, diğer krallıkların köleleri gibi paranın kölesi değiliz, biz kralımızın kölesiyiz, para da bizim kölemiz.

Tekerlekli Sandalye