Yaşlı ve engelli bakım aylıklarındaki kesintiler kaldırılıyor

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
AKP genel başkanı ve Başbakan Binali YILDIRIM’dan engellileri ilgilendiren müjde niteliğinden açıklamalar geldi. Binali Yıldırım grup toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“Sosyal güvenlik alanında da köklü düzenlemeler yapıyoruz. Genel Sağlık Sigortası nedeniyle mağduriyetler yaşanıyor. Gelir testi yüzünden, bir takım borçlar çıkarılıyor. Yaşlı, engelli bakım aylığı gibi ödemeler kesiliyor. Bu şikayetler bolca geliyor. Bunu ortadan kaldıracak, yeni bir düzenlemeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız yapıyor, bunu da Meclis'e getireceğiz. Biz vatandaş mutluysa varız, vatandaşımız mutlu değilse bizim hükümet olmamızın ne anlamı var?”

HABERE İLİŞKİN KİŞİSEL YORUMUM

Benim kişisel görüşüme göre özellikle evde bakım maaşında kişi başı geliri 2-3 TL çok ufak meblağlarda aşılması nedeniyle bakım maaşlarında kesintiler yaşanıyor. Buna ilşkin sosyal politikalar bakanlığı ve diğer ilgili bakanlık, milletvekillerine şikayetlerde bulunuldu. Buna binaen hükümette bir adım atıp bazı düzenlemeler yapmayı planlıyor.

Ancak Başbakan tam olarak yapılacak düzenlemeye ilşkin detay vermedi. Bana göre bu süreçte engellilerle ilgili yeterli baskıyı oluşturursa 2022 engelli maaşlarında yaşanan sıkıntıyı da bu paketin içine sıkıştırıp çıkartabilirler. Bence bu bir fırsattır. Bu fırsatı kaçırmamak gerekli.

gizemliyol

Üye
Üye
Evet arkadaş lar bu firsat degerledirlirse çok iyi olur elele verme zamanı

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Bakım maasinida eskisi gibi düzenleyip asgari ucretten versinler eskiden böyle odeniyordu maasimizi azalttilar çok şükür yinede veriyo devletimiz ama asgari ücretle aradaki fark uçurum oldu bizim maaşlar böyle giderse bi kaç yıla kuşa döner

Tekerlekli Sandalye