Yaşlılık Aylığı Artık Her Ay Ödenecek

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sosyal güvencesi olmayan yaşlılara verilen halk arasında da “yaşlılık aylığı” diye bilinen 65 yaş yaşlılık aylıkları 3 er aylık dönemlerde Eylül ayı başından itibaren her ay ödeneceği açıklandı.

65-yaslilik-ayligi-her-ay-odenecek.jpg

Müjdeyi Cumhurbaşkanı R.T Erdoğan Külliyede düzenlenen iftar programında verdi. Bilindiği üzere kısa bir süre öncede hükümet yaşlılık aylıklarına %100 yakın zam yaparak aylık 500 TL üç aylık 1500 TL ye çıkartılmıştı.

BAKINIZ:>
https://engelliler.gen.tr/f7/65-yas-yaslilik-ayligina-yuzde100-zam-32912/

Konuya ilişkin Beştepe’de yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi su sözlerle açıkladı.

65 yaş aylıkları kendilerine üç ayda bir ödenen kardeşlerimiz de, eylül ayının başından itibaren bu maaşlarını aylık almaya başlayacaklar” diye açıklamada bulundu…

2022 ENGELLİ AYLIĞI ALANLAR NE OLACAK?

Yaşlılık aylığına yapılan %100 lük zam ve emeklilere her bayram ödenecek 1.000 TL lik ikramiyenin ardında 3 er aylık dönemlerde alınan 2022 engelli aylıklarına neden zam yada bayram ikramiyesi yok tartışmaları engelliler arasında sürerken, şimdilik verilen müjdeler sadece emeklilere verilen bayram ikramiyesi ve yaşlılık aylığı alanlarla sınırlı tutuldu.

Oysa uzun yıllardır engellilere ödenen 2022 aylıklarının 3 er aylık dönemlerde değilde her ay ödenmesi yönünde aylığı alan engelli yurttaşlar tarafından yoğun talep vardı.

İşin garip tarafı 65 yaş yaşlılık aylığı da 2022 sayılı kanun gereği ödeniyor. Aynı kanun gereği ödenen yaşlılık aylıklarına zam yapılıp ödemelerin 3 er aylık dönem yerine her ay verilmesine karar verilirken aynı kararın engelli maaşı alanları için verilmemesi engelliler tarafından üzüntüyle karşılanmaktadır.

afyonlu_11

Üye
Üye
Abi ins olurda bizim maaslar 65 yas maasi degilmi sadece fikrim acizane

septik

Editör
Editör
[MENTION=20504]afyonlu_11[/MENTION]

65 Yaş maaşıda, engelli maaşıda 2022 sayılı yasa ile veriliyor, fakat 65 yaş maaşında engel aranmıyor sadece yaşı 65 i geçmiş muhtaçlık sınırı altında geliri olanlara verilen sosyal yardım,

arabi2018

Üye
Üye
65 yaş maaşını alan biri vefat etmesi durumunda maaşı kesiliyor mu yoksa çocuklarına mı devir ediliyor yani varisleri alabiliyor mu

arabi2018

Üye
Üye
Nacizane fikrim 2022 engelli maaşları da 24 haziran seçimleri öncesinde aylık olarak ödenmesi müjdesi verileceği yönünde çünkü dikkat ederseniz müjdeler biranda değil de kademe kademe veriliyor belli olmaz bakarsınız birkaç gün sonra da engelli maaşları hakkında büyük müjdeler verilir bekleyip göreceğiz

kayan42

Üye
Üye
arkadaşlar tvlere mesaj atalım gundeme gelsin herkes mesaj atarsa gelir belki ayrıca tvittirdende cumhurbaşkanlıgına tvit atalım

arabi2018

Üye
Üye
fena olmaz Türkiyede bilmem kaç milyon engelli kardeşimiz var 24 haziran seçimlerinde büyük bir önemi var nasıl görmezden gelirler anlamıyorum hakkımızı arayamadığımızdan oluyor sanırım

afyonlu_11

Üye
Üye
65 yaslilik ayligimi oluyor yoksa engellileride kapsiyormu yaslilik demiyor ama 65 ayligi diyor

arabi2018

Üye
Üye
ben bimere mesaj attım bakalım sonucu bekliyorum sesimizi duyuralım arkadaşlar

arabi2018

Üye
Üye
yoksa 24 haziran seçimlerinde 10 milyona yakın biz engellilerden nasıl oy alacaklar merak ediyorum

arabi2018

Üye
Üye
herkesin yüzünü güldürdüler ama biz engellilerin yüzünü bir türlü güldüremediler yazık daha kaç yıl bekleyeceğiniz öldükten sonra mı maaşımızı aylık yapacaklar bizim yüzümüz ne zaman gülecek

gececi01

Üye
Üye
Evet bu nasıl iştir yaklaşık 1 yıldır başkanlık ve seçim vaadleri var engellilerle alakalı tek bir nokta dahi yok başkanlık dediğiniz olay basit bir şey değildir türkiye için çağ atlamadır ama velakin 1000 tl ikramiyeden tutunda 3600 kat sayısından yaşlı maaşlarının aylık ödemesinden neredeyse her hafta memura verilen zamlardan ve daha bir çok vaad sıralanırken engellilere yaşama ihtiyacı olan miktar dahi verilmedi değil bahsi dahi geçmedi gerçekten yazık

Gülden

Üye
Üye

arabi2018

Üye
Üye
Halil bey youtubede filan videolardan izledim 65 yaş aylığı ve diğer 3 ayda bir ödenen aylıkların Eylül ayından itibaren aylık olarak verileceği yönünde dilerseniz bir bakın youtubeden inşallah doğrudur

septik

Editör
Editör
[MENTION=16212]Gülden[/MENTION]

Merhaba Gülden hanım malesef biz engelliler, birçok konuda pasif kalmayı tercih ediyoruz, kampanyalara veya protestolara yeterli katılımı sağlayamıyoruz. En son imza kampanyası sonucu şuan itibarıyla aşağıda.

Engelli Maaşı Alanlara da Bayram İkramiyesi Verilsin
1.122 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500

arabi2018

Üye
Üye
ben az önce imzaladım inşallah sesimiz duyulur

arabi2018

Üye
Üye
Ben umudu kestim bizimle ilgilenmezler ne yazık ki artık 10 yıl sonrasında bizim maaşları aylık yaparlar belki bu seçimde de olmadı bizim umutlar başka bahara kaldı ama yazıklar olsun diyoruz en muhtaç konumunda olanlar biz engelliler olmamıza rağmen bizimle ilgilenmediler bile sonrada engelliler için şöyle yaptık böyle yaptık yahu yaptınızda bizim refah düzeyimiz neden aynı neden hiç ilerleme yok neden halen kiradayız neden halen 3 ayda bir maaşımızı alabiliyoruz neden özellikle 3 aylık maaşımızı her ay ödeyin dediğimizde görmemezlikten duymamazlıktan geliyorsunuz bu nasıl adalet bu nasıl sosyal devlet anlayışı kaynak yok deseniz anlayacağız da kaynakta şükür bolca bulunuyor güçlü devlet olduk dediniz tam güzel inşallah süper devlet oluruz ama bize bir faydası olmadıktan sonra ne yarar engelleri duyun artık gözlerinizi ve kulaklarınızı tıkamayın

Tekerlekli Sandalye