Yatalak hastanın kalacağı bakım rehabilitasyon merkezleri?

yusufziya

Üye
Üye
selamlar.

arkadaşlar 71 yaşında babam var. haziran ayında balkonda kaymak sureti ile düşerek kalça kemiğini kırdı. 20 haziran 2012 de platin takıldı. 2-3 ay başka problemler nedeni ilede yataktan kalkamadı. şuanda tamamen yatağa bağlı. tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktayız. giderek hareket kısıtlığından dahada zorlamaya başladı. ( huysuzluğunu saymıyorum bile)

Babam eğer ki kalçasını kırmasaydı yazın annemin her 2 dizinden ameliyat eddirecektik. kireçlenmeden dolayı ağrıları gitgide çoğalmıştı. şuanda da ağrıları çoğalmış durumda.

babam emekli sandığından emekli.
Annemin dizlerinden dahada vakit geçirmeden ameliyat ettirmek istiyoruz. bu sebeple babamı hasta bakım ve rehabilatasyon merkezine yatırmak istiyoruz. Annem 67 yaşında.

1-istanbulda böyle yerler var mı ?
2-Genel olarak tavsiyeleriniz nedir ?

teşekür ederim . saygılarımla.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam yusufziya,

Çok çok geçmiş olsun ama bu mesajınız beni öylesine etkiledi ki çok yakında ben de kalça protez ameliyatı olacağımdan zaten yeteri kadar korkuyorum bir de babanızın hala yatakta olduğunu söylediğiniz için nasıl yani? konuyu bir parça kendi adıma açabilmeniz beni bu yatağa bağımlı olma konusunda aydınlatabilir misiniz?

Ayrıca ben de İstanbulda olduğum için ben de şu an ameliyat sonrasını araştırıyorum. Tüm bilgileri sizinle paylaşmaya hazırım.

Sağlıcakla kalın,

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Şimdi aklıma geldi belki anneniz için de uygun olabilir diye yazıyorum. Dizlerdeki ilerlemiş kireçlenme durumları için diz protez ameliyatından önce hastayı ağrılarından uzaklaştırmak ve ameliyatı geciktirmek amacıyla diz eklemi içine enjekte edilen iğneler yapılmaktadır. Bazı özel hastanelerde ve uzman kişiler tarafından ve ben bu iğnelerden iki dizime de yaptırdım, yaklaşık olarak 6 ay kadar zaman dilimi içinde ağrıyı yokediyor sonra yavaş yavaş ağrılar geri dönüyor ama ilk 6 ay harika, ağrısız bir yaşam anneniz için de uygun olabilir belki...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rehabilitasyon merkezleri hakkında bilgim yok ancak, bulunduğunuz ildeki SHÇ'e başvurursanız kurum bünyesinde verilen yatılı hasta bakım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye