Yatan evde bakım maaşını bankadan çekmemek sorun olurmu

Scren

Üye
Üye
evde bakım maaşı alıyoruz biz ilerde birikim olsun diye parayı çekmemeye karar verdik ama önce size bi danışmak istedim böylelikle senede 10 bin gibi bi para birikim yapmış olacağız yatan maaşı çekmemiz ve birikim yapmamız ilerde bir sıkıntı yaratırmı birikim yapmak için sizinde önerileriniz varmı biz böyle bi yol düşündük bunun maaşı veren müdürlükte bi sakınca yaratması söz konusu olabilir mi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=394]Scren[/MENTION]

Birikim yapmak niyetiniz tabiki güzel fakat banka bir şekilde maaşın çekilmediğini kuruma bildirirse kurum yeniden değerlendirmeye alabilir. Zira çekilmemesi halinde bu paraya ihtiyacınız olmadığı kanaati oluşacaktır. Bu bakımdan riskli bir durum bana kalırsa maaşı çekip bir başkasının adına yeni bir hesaba yatırılabilir yada altın falan alınarak yine yatırım yapılabilir.

Ayşe Ulu

Üye
Üye
Benim bi tanidigimin engelli cocugu vardi ve evde bakım maasi aliyordu , annesi evde bakim maasini toplu cekeyim diye 4 ay felan cekmemiş kurum maasi 4 ay cekmediniz ihtiyaciniz yok demekki diye maasi kesmislerdi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evet Ayşe hanım malesefki bu gibi durumlar olabiliyor. Maaşın çekilmemesi halinde bu maaşa ihtiyaç duyulmadığı izlenimi oluşabiliyor.

Tekerlekli Sandalye