Yazacağım Roman İçin Felçli Bir Kişiyle Görüşmek İstiyorum

perizm

Üye
Üye
Yazmaya başladığım bir roman için siz sevgili dostlarımdan ufak bir yardım talebim olacak.

Romanımın ana karakteri geçirdiği bir kaza sonrasında boynundan aşağısı felç olan bir genç. Fakat bu konuyla ilgili yeterli bilgiye sahip değilim. Romanda engelli birinin yaşadığı zorlukları, psikolojik ve sosyolojik durumu, ailesi ve çevresi üzerindeki etkileri üzerinde duracağım. Bunun için boynundan aşağısı felçli bir yakını olan ve/veya konu hakkında bilgisi olanların bana ulaşmalarını rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim...

Ecem Çevikdil

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam perizm,

Size yardımcı olabilmek adına önerebileceğim bir film var adı '' İÇİMDEKİ DENİZ '' seyrederseniz inanıyorum ki romanınızı yazarken bir nebzede olsa katkısı bulunacaktır.

Ayrıca Boyundan aşağı felçli hastalara tıp dilinde tetrapleji deniyor. Bu size tavsiye ettiğim film benim hayatımın dönüm noktasıdır ve filmi izledikten sonra aylarca internetten Tetrapleji hakkında sınırsız bilgi okumuştum ama yine de iş roman yazmaya geldiğinde bu konuda işiniz oldukça zor görünüyor...

Size sonsuz başarılar dilerim,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ecem hanım öncelikle böyle bir çalışma yaptığınız için sizi gönülden tebrik ediyorum. Ne yazıkki edebiyat dünyamızda konusu engelliler olan romanların sayısı yok denecek kadar az. Buda çok büyük bir kayıp. Bu anlamda yazacağınız/yazmaya çalıştığınız roman bu alandaki boşluğu doldurma açısından çok önemli.
Bu arada illada boynundan aşağısı felçli birimi lazım size? Örnekse belden aşağısı felçli biri olmaz mı? Ek olarak görüşme tam olarak nasıl yapılacak?
İnternet üzerinden e-mailleşerek, telefonda görüşerek vb. gibi... Bu konu hakkında da bilgi verirseniz daha iyi olur.

perizm

Üye
Üye
Halil Bey, teşekkür ederim. Evet, hikayenin kurgusallığı açısından karakterimin boyundan aşağısının felç olması gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olmak isteyen herkes ecemcevikdil@hotmail.com adresine mail gönderebilir. Ayrıca facebook sitesinden de iletişime geçebilirler.

perizm

Üye
Üye
İlginiz için çok teşekkür ederim. Tetrapleji dendiğini bile bilmiyordum, malum yolun başındayım... Önerdiğiniz filmi en kısa zamanda izleyeceğim...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili perizm,

Romanınızın konusu çok ilgimi çekti ve size gerçekten daha fazla yardımcı olabilmeyi çok isterdim. Duyarlı yaklaşımınız ve içtenliğiniz için ben teşekkür ederim. İçimdeki Deniz filmi ile bu rahatsızlığı tanımaya yönelik faydalı bir başlangıç yapabileceğinize gerçekten yürekten inanıyorum çünkü film tamamen tetraplejik hastanın gerçek yaşam öyküsünden ilham alınarak sinemaya uyarlanmıştır.

Böylesine zorlu bir konuyu seçmenizde ben de hayranlık hissi uyandırmanıza yol açtı. Önemli olan edebiyata gönül vermektir. Bu sitede size çok daha fazla yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımda olacaktır yeter ki siz bizler için yapacağınız bu güzel çalışmayla edebiyatımıza yeni bir eser kazandırmayı hedeflemekten vazgeçmeyin.

Yine size faydası olur umudumla ;

http://engelliler.gen.tr/f29/tetrapleji-quadrpleji-nedir-1444/

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Halil Bey, teşekkür ederim. Evet, hikayenin kurgusallığı açısından karakterimin boyundan aşağısının felç olması gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olmak isteyen herkes ecemcevikdil@hotmail.com adresine mail gönderebilir. Ayrıca facebook sitesinden de iletişime geçebilirler.

Selamlar yuzi,

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun dileklerimle yardımcı olmak istiyorsanız yukarıdaki mail adresinden iletişime geçebilirsiniz diye yazıyorum. Gerçi konunun açılmasından bu yana aradan hayli bir zaman geçmiş olması düşündürücü ama yine de yardım teklifinizi dikkate alacaktır.

Acil şifalar dileğimle..

Tekerlekli Sandalye