Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Ampute Süper Ligi'nde!

mutevazi.adam

Üye
Üye
Merhabalar,

Türkiye’de Tekerlekli Basketbol Ligi'nden sonra, Ampute Futbol Ligi'de ilgi görmeye devam ediyor. Her geçen gün toplumda belirginleşen ‘’Engellilik Bilinci’’ bilinçaltında seyirtmekten kurtulup, toplumsal alanda hak ettiği yere geliyor. Bunun en bariz örneği de engellilerimizin her geçen gün sporda yeni yeni branşlarda yer almaları. Ampute futbolu da bu branşların içinde şimdilerde en revaçta olan dalı.

Aynı zamanda kaleciliğini de yapmış olduğum Yeditepe Engelliler Spor Kulübü, 2010 sonlarına doğru yeni bir oluşum içerisine girerek yeni bir kadro oluşturmuştu. Ampute Süper Liginde mücadele edecek olan Yeditepe Ampute takımının her gecen gün seveni ve hayranı artarak yoluna devam ediyor. Yeni katılan genç arkadaşlarla daha da güç kazanan Yeditepe`nin, başarılarının ardından sevenleri de artmaya devam ediyor.

Ampute 1. Ligi toplam sonuçları:

Fikstür.jpg

8 gollük Samsun maçıyla Türkiye Bedensel Engelliler Süper Ligi’ne yükselen İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü, Şampiyonluk kupasını Türkiye Bedensel Engelliler Federasyon As Başkanı Elvan Uğurlu'nun elinden aldı. Ayrıca CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal’da sporcuların madalyalarını taktim etti. İstanbul Yeditepe Engelliler Spor Kulübü’nün şampiyonluk maçına ilgi büyüktü. TRT ve Medya Tv’nin de çekim yaptığı maçta engelliler hep birlikte Şampiyonluk marşları söylediler. Şampiyonluk maçına Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu As Başkanı Elvan Uğurlu, CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, MHP Engelliler Komisyon Başkanı Bahattin Şengül,Amasya Dernekler Federasyon Başkanı Turan Sayar, Amasya Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Yazıcı, başkan yardımcısı Şair-Yazar Kasım Alper Özdemir, yönetim kurulu üyesi Celal Gökgül, , İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Beyaz Ay Derneği Yönetim kurulu üyesi Dr.Nurettin Konar, Amasya İl Derneği Başkanı Ahmet Ergül, Salih Turgut Medya Tv sunucusu ,Bağcılar Belediyesi Engelliler Komisyonu Başkanı ve meclis üyesi Av.Uğur Özübek, Amasya İl Derneği eski başkanı Birol Gegin, Başka Gazete ve Başakşehirpostası ekibi Mustafa Yılmaz ,Yazgülü Kayıkçı, Esenyurt Amasyalılar Derneği Başkanı Ali Koçak, Şair-Yazar Sami Aslan,ADEF Gençlik Kolları Başkanı Zafer Polat ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Puan Durumu:

Puan durumu.jpg

Takımımızın bazı fotoğrafları;

yedtepe_samsunda_20120213_1007907227.jpg

kayser_hatirasi_20120316_1692263883.jpg

Yeditepe durdurulamıyor

Yeditepe Engelliler Spor Kulübü ilk yılında namağlup şampiyonluk yaşayarak Süper Lige çıktı.

Tekerlekli Sandalye