Yeni açıklanan ihtiyaç sahibi ailelere verilecek 2 milyarlık kaynaktan hakkında

orcunaral

Üye
Üye
18- Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayırıyoruz. ( Bizler bundan nasıl faydalanabiliriz )

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Detay yok. Sadece C. başkanının açıklaması var. detayları ilerleyen günlerde belli olur.

serbetcimehmet

Üye
Üye
bugün akşam saat 19 haberlerinde ATV kanalinda dar gelirliye 1000 tl nakdi yardimda bulunulacaktir diye haberlerde gecmiş, izleyeniniz var mi arkadaslar !!

serbetcimehmet

Üye
Üye
arkadaslar bu yardim pakedinden kendisine önümüzdeki günlerde adina hesabina para yatan ve cep telefonuna bu konuyla alakali sms bilgisi gelen ler olursa buradan paylaşalim ki herkez bilgi sahibi olsun diye düşünüyorum

dinarlı03

Üye
Üye
Basin aciklamasi.yapilmis

Bilindiği üzere, 18.03.2020 tarihinde yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayırıyoruz.” açıklamasında bulunulmuştur.

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun’a göre kriterleri karşılayarak halihazırda düzenli sosyal yardım almakta olan T.C. vatandaşı ihtiyaç sahibi 2 milyon haneye 1.000 TL nakdi destek verilecektir.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ws10

Üye
Üye
Basin aciklamasi.yapilmis

Bilindiği üzere, 18.03.2020 tarihinde yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayırıyoruz.” açıklamasında bulunulmuştur.

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun’a göre kriterleri karşılayarak halihazırda düzenli sosyal yardım almakta olan T.C. vatandaşı ihtiyaç sahibi 2 milyon haneye 1.000 TL nakdi destek verilecektir.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bakım maaşları sosyal yardım olarak mı geçiyor

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

dinarlı03

Üye
Üye
Aile bakanligi sitesinde.yaziyor basin aciklamasinda

nadengi30

Üye
Üye
Bakım ve 2022 maaşları elektrik yardımı kömür ve şesy eğitim yardımları doğum yardımı kira ve vakıf yardımları vs vs vs bunlar hepsi sosyal yardım dır bunları alanlar yardımdan faydalanır

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ws10

Üye
Üye
Bakım ve 2022 maaşları elektrik yardımı kömür ve şesy eğitim yardımları doğum yardımı kira ve vakıf yardımları vs vs vs bunlar hepsi sosyal yardım dır bunları alanlar yardımdan faydalanır

2022 maaşı alanlar faydanalabilir fakat bakım maaşı için fazla ümitlenmeliyiz bizi kapsayacağını düşünmüyorum şahsen

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
Bakım maaşı alanlar eğer kömür yardımı,elektrik yardımı veya öğrencilere verilen eğitim yardımlarını alıyorsanız bunuda alırsınız

anatomie

Üye
Üye

SÜLO

Üye
Üye
yok biz daha önce 200 300 400 baya bi almıştık gıda yardımı diye
bizlerde varmıyız yani veri tabanında
bide nasıl ulaşıcak bize bu yardım onu biliyonmu ptt mi ziraat atm mi

SÜLO

Üye