Yeni aldığım araçta MTV borcu gözüküyor?

kartalyy

Üye
Üye
1-2006 yılında ithal ettiğim aracımın 2,5 ay sonra 10 yıllık süresi dolacaktır.Satış için nasıl bir yol izlemeliyim?

2-eski aracımı satmadan yeni aracın mtv sinden muaf olmaz mı?

3-vergi Dairesi 2 araçtan mtv muafiyeti olmaz dedi..eski aracını satıp ,yeni araç için mtv den muaf olursun dedi. aracı 31 mart 2016 da aldım.şimdi ocak 2016 bandrolü gözüküyor temmuz bandrolü de .şimd, ben ne yapmalıyım sistemde 998 tl mtv gözüküyor.acaba.

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Satış için şu konuya göz atınız: http://engelliler.gen.tr/f18/yurt-disindan-getirilen-engelli-aracinin-satis-sartlari-17056/

İkinci sorunuz için ise süresi dolduktan sonra ister satın ister satmayın diğer araç için MTV den muaf olursunuz ama sadece 1 araç için muafiyet var. Yani aynı anda 2 araç için muafiyet yok.

Bence vergi dairesi yanılmış. daha doğrusu aranızda bir iletişim sorunu olmuş sanırım. süresi dolduktan sonra eski aracı satıp satmamak size kalmış.

kartalyy

Üye
Üye
yani eski aracımı satmak mı gerekiyor yeni aracın mtv si çıkmaması için.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Neden satasınız ki? Yeni aldığınız ÖTV indirimli araç için ayrıca MTV muafiyetinden faydalanmak içinde muracaat edeceksiniz.

kartalyy

Üye
Üye
2 ARAÇ İÇİN MTV OLMAZ DEDİ MEMUR.ESKİ ARACINI SATIP YENİ ARAÇ İÇİN MTV DEN MUAFLIK İÇİN DELEKÇE MTV FORMU DOLDURACAKSIN DEDİ VERGİ DAİRESİ MTV SERVİSİNDEKİ MEMUR.bİLMİYORUM NASIL YOL İZLEYECEĞİMİ ARTIK.

Tekerlekli Sandalye