Yeni arayüzümüz hakkında

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, uzun yıllardır kullandığımız vBulletin alt yapısından xenforo alt yapısına geçtik. Zira kullandığımız vbulletin ve ona bağlı olan vbseo yıllardır destek sağlamıyor ve biz hiç bir güncellemeden yararlanamıyorduk. Buda forumu yeni teknolojilere uyumsuz kılıyordu.
Bizde radikal bir karar alıp forumu çağın gereklerine daha uygun bir yapıya sahip xenforo ya taşıdık. Konvert işlemleri kayıpsız oldu. Üye ve mesaj kaybı yaşamadık (kısmen yaşanmış olabilir)
Çok çalıştık çok uğraştık ve minimum kayıpla geçiş sağladık. Gözümüzden kaçan bazı eksiklikler olabilir. Bunları bize bildirirseniz en kısa sürede çözüm sağlamaya çalışırız.
Hepimiz için hayırlı olsun.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Ben çok beğendim. Zamanla herkesin gözüne de alışacaktır. Bi kaç gün alışma süreci olacaktır.
Emeği geçen herkese teşekkürler.

septik

Editör
Editör
Görünüm çok güzel olmuş, kullanımıda oldukça kolay, bende çok beğendim.
Emeği geçenlerin ellerine sağlık, hayırlı olsun.

İsen Buga

Üye
Üye
Görünüm çok güzel olmuş, kullanımıda oldukça kolay, bende çok beğendim.
Emeği geçenlerin ellerine sağlık, hayırlı olsun.
Ben beğenmedim. Eski tüfenk kafasındayım: alışmaya çalışıyorum.
Bu ne beaa...

Halil efendi iki tane başlık var:
Yeni mesajlar ve Yeni konular; o kısmı çözemedim amaç nedir?

Öff be bir sürü ödev verdin ya Halil efendi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İsen değerli dostum bu sisteme geçmeye mecburduk. Eskiden kullandığımız yazılımı yıllardır ittire kaktıra yürütüyorduk. Çok açığı olan çok geri kalmış bir sistemdi. Alışmak biraz zaman alır ama alışınca diğer sistemden daha kolay kullanırsınız. Yeni mesajlar bir konuya yazılan son mesaj yeni konular ise açılan son konu. :)

septik

Editör
Editör
@İsen Buga

:D Çokta karışık değil aslında, başta bende ne oluyoruz, karma karışık gibi derken geçmişten olan alışknlığımdan olsa gerek, konular, konu açmak, son yazılanlar, cevap verilen alan, bazılarının yeri değişsede eski sistemdeki gibi olduğunu görünce tamam benim açindan sorun yok dedim.
Top 10 da fazladan haneler verilmiş, yeni mesajlar, yeni konular, dışında en çok mesaj, tepki, görüntülenen gibi.

Son düzenleme:

İsen Buga

Üye
Üye
Nereye yazdığımı bulamıyorum ağa...
Arkadaşlar bazende sorularıma cevap veriyor; yeniden soruyor o konuya giriş yapamıyorum mesela. Konuyu bulana kadar süveys kanalından geçmişimdir.
Unutmam mı oda sıkıntı....
hadi konuyu unuttum yeni başlık açıldı; eski başlıkta arkadaşımız sorununu sordu; hanı koyu renk? Koyu renk kayboluyor... Soru sormadı sanıyorum yada cevabıma yanıt vermedi. konu kapandı sanıyorum. Bakmışsın sormuş...
O arkadaşımızı es geçmiş sayıyorum ayıp oluyor.

septik

Editör
Editör
İsen, sen önceden nasıl takip ediyordun bilemiyorum ama benim yol şuydu ve halen geçerli. En üstte sağda nick in üzerine tıklayınca tüm gönderileriniz var ona tıklayıp en son ve geçmişteki tüm yazışmalarım çıkıyor oradan takip ediyordum, sebebine gelince eski sistemde topta yer alsada bazı günler üst üste yeni mesajlar eklenince alta kalıyor ve görülmüyordu. Yeri geliyor birkaç gün siteye girmediğim oluyor, nerde ne yazmıştım unutuyordum, bende en pratik yol olarak tüm mesajlarıma bakıyor eksik veya yeni bir yazı soru varsa oradan takip ediyordum.

Zaman zamanda konu başlıklarından cevap verebileceğim alanları geziyorum, yeni mesajları okuyorum gibi gibi.

Son düzenleme:

septik

Editör
Editör
Halen geçerli demiştim geçmiş için, sözümü geri aldım. Ya sadece bende yada genel durum olabilir, geçmiş son bir iki gündür yazdıklarım dışında bir yıl öncesinden başlıyor, Halille görüştüm şimdi, henüz tam anlamıyla sitenin düzenlemesi bitmemiş bazı aksaklıklar olabiliyor kısa sürede halletmeye çalışacağım dedi.

İsen Buga

Üye
Üye
buraya yazayım dedim baktım başka yere yazmışsım :) sileyimd edim epey geç kalmışım 11 dk...

Off be ne duvara çarptık....

Zamanla düzelecek yada biz düzeleceğiz.

Bu arada benim makina çok iyi gıcırdıyor: yakında bilgi işleme gidecek kaç günde gelir bilmem: o zamana kadar Halil Efendi bu siteyi düzeltir.....

Sanırım fan ve/veya diğer devrelerde (HDD) sıkıntı var:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şimdi sakin ol ve silahını yere bırak kovboy :)
Hepsini düzeleteceğiz. Bazı çeviri hataları var. Onları halledince niye daha önce bu sisteme geçmedik diyeceksiniz. :)

Mehmet.00

Üye
Üye
Site güzel olmuş fakat İngilizce işi zorlaştırıyor a

Hastap21

Üye
Üye
Halil Hocam hesaplar mısnız ?
Sol el 3. Parmak diften ampute. Bilateral grade 3-4 gonatroz. Tablo3.4:36 (Hasta tek baston/tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak bireysini(AFO) sürekli kullanmak zorundadır.Lomber orta ileri dejenerasyon l1 de <%25 kompresyon fraktörü tablo1.7 7+5 t11 ve t12 de %25-50:2+2. Tablo2.7:5

mert

Üye
Üye
slmlar halil bey dün gece konu açayım dedim konuyu yazdım yazdıgım konuyuda bulamıyorum bu sefer
birde halil bey konuyu nereye açmamız lazım

Tekerlekli Sandalye