Yeni İETT Otobüslerinde İnternet Kullanımı Yapılabileceği Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbullular için yeni bir uygulama başlattıklarını açıkladı. İETT otobüslerinde ücretsiz internet kullanılabilecek cep telefonları şarj edilebilecek. Kadir Topbaş açıklamalarına şöyle devam etti.

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan İstanbullulara müjde geldi.

Topbaş, Twitter hesabından gelişmeyi şöyle duyurdu:

İETT otobüslerinde ücretsiz internet

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullular için sürpriz bir açıklama yaptı. Topbaş, modern ve akıllı yeni İETT otobüslerinde artık Wireless ile ücretsiz olarak internete girilebileceğini ve cep telefonlarının şarj edilebileceğini duyurdu.

''Modern ve akıllı yeni otobüslerimizde artık wireless ile ücretsiz olarak internete girebilecek ve cep telefonlarını şarj edebileceksiniz.''

:) İstanbulda özellikle ortopedik engellinin otobüse binebilmesi zaten yeterince imkansızken hazır binebilmişken o otobüste düşüneceği tek şey bir an önce hayırlısıyla, kazasız, belasız inebilmek olacağından aklına ne internet kullanımı ne de cep telefonunu sarj etmek gelmeyecektir bile.

Kusura bakma gülümse bu dediğim sadece benim düşüncem bazen senin İstanbulda yaşadığını unutuyorum ama bana soracak olsaydı Kadir Topbaşa özellikle belediye otobüslerini kullanan şöförlere engellilere nasıl erişilebilirlik sağlayabilecekleri konusunda eğitim vermeden o araçları kullandırmamalarını tavsiye ederdim. Sevgili belediye başkanım mutlaka bizleri de düşündüğünden her yıl çok sayıda renkli ( sarı, pembe ) . modern, engellilerin kullanımına uygun otobüs getirtmekte ama onları kullananları bilinçlendirmeyi düşünemedikten sonra bir faydası olmadığını da görememektedir.

Geri