Yeni Memur Özel Hayatına Dikkat Etmeli midir?

akoqlan

Üye
Üye
Memurların özel hayatına karışılıyor mu? Mesela barlara falan gidiyor gece sabaha kadar sokaklarda geziyor ama saat 8 oldu mu doğru işe gidiyor işini aksatmıyor mesela? Bir abimiz dedi de memurların fazla dışarıya çıkmaması lazım diyor fazla gezmemesi lazım diyor ben çok saçma buldum Ben 20 yaşında bir memurum hayatımı dolu dolu yaşayamıcam mı şimdi ? Kendime dikkat mi etmem gerekiyor?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam akoqlan,

657 sayılı devlet memurları kanununun 125inci maddesinde "Memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelik ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak," Devlet memurluğundan çıkarma cezasını gerektiren fiil ve hallerden birisi olarak sıralanmıştır.

Bunun dışında sizin gibi çiçeği burnunda bir devlet memurunun ki hele daha 20 yaşındaysa özel yaşamına ( işini aksatmadığı sürece, çalışma saatlerini ihlal etmediği sürece ) kim hangi hakla nasıl müdahale edebilir ki? Tabii ki özel yaşamın sadece ve sadece seni ilgilendirir tıpkı hayatınında sana ait olduğu gibi yeter ki sen kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadan kendi özgürlüğünü yaşa ve madem devlet memurusun kendi konumunla ilgili kanun maddelerini de okuyup öğrenirsen için daha rahat olur diye düşünüyorum.

Hayatını gönlünce yaşaman dileğimle,

Tekerlekli Sandalye