Yeni rapor çıkarmalı mi

Tugayyyyy

Üye
Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba
Benim süresiz %85 raporum var kronik ama ağır engel değil ama ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz ibareli rapor mevcut
Yeni bir rapor için aslında ağır engel için ugrasicagiz
Tanilar %63 BİKÜSPİT AORT + HAFİF-ORTA AORT DARLIĞI VE AORT YETMEZLİĞİ HİPERTANSİYON halen mevcut ve
Endokrinoloji ve metabolizma hastalık tanısı
Familyal homozikot hiperlipitemi tedavi ile kontrol altına alınamayan hastalığım var 2009 tan beri yani 11 yıldan beri hem aferez ünitesinde hafta da bir kez diyaliz makinesinin bir benzeri makinaya baglanmaktayim ve başka tedavi yolu olmadı taktirde böyle devam ediyor ve ben bu makineye 3.5 saat aralığı girmekteyim halı ile güçsüz ve halsiz kalıyorum buna rağmen tekrar başvuru yapınca ağır engel alma olasılığım varmı yada mevcut verilen rapora itiraz mi edeyim bilgi veren olursa sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
AMAÇ nedir?
Ağır Engelli rapor alıp neye göre değerlendireceksiniz. Bizde ona göre yorum yapalım.

Misal Malülen emeklilik mi? Aklımıza bu geldi de; belki inşallah değildir.

Tugayyyyy

Üye
Üye
Asıl amacım malülen emeklilik değil
Bakım parası vs buna benzeyen yardım konuları açıkçası çünkü babam yok evin tek gelir kaynağı benim ve benimde emin olun çalışma gücüm kalmadı 1 yıldan belli Kasiyer olarak çalışıyorum fakat bu bile beni yormaya başladı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, x kişinin bakım maaşı alabilmesi için kişi başı gelir şartını yerine getirmekle birlikte, aynı zamanda x kişinin banyo wc gibi öz bakım ihtiyaçlarını bir başkasının yardımı olmadan yapamaması gerekir.

Tugayyyyy

Üye
Üye
Yani ozaman almış olsam bile bakım parası vs alamiyorum anladığım kadarıyla genede vakit ayırıp okuyup ve dinlediğiniz için çok sağolun

İsen Buga

Üye
Üye
Yani ozaman almış olsam bile bakım parası vs alamiyorum anladığım kadarıyla genede vakit ayırıp okuyup ve dinlediğiniz için çok sağolun

Başka soru varsa mutlaka sor: içinde uhte olarak kalmasın...
Birileri tecrübelerini seninle paylaşabilir.

Tugayyyyy

Üye
Üye
Çok sağolun bilgileri paylastiniz benimle teşekkür ederim size

Tekerlekli Sandalye