Yeni rapor oranım düştü 2022 maaşım düşermi?

baskent06

Üye
Üye
selam ben %80 raporum vardı yeni sağlk kurulu raporunda %40 var bu 2022 maaşımı etkilermi henüz raporu teslm etmedm sağlık kuruluna birde merak ettiğim burda %40 yazıyor müracat ettiğim raporda. Bu rapor daha sonra sağlık kurulundan %40 rapor olarkmı çıkar yoksa değişirmi. ben yeni raporu alsam 2022 maaşı için bildiri yapmazsam bir sorun olurmu aynı eski rapor oranı üstünden maaşım devam edermi. cevaplarınız için şimdiden teşk not raporu ösmm için alıyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
O raporu kuruma gönderirseniz evet maaşınız düşer, raporu aldınız mı alacakmısınız anlamadım ancak kurulda kaç çıkar bilmiyorum.

baskent06

Üye
Üye
muayene oldum evrakları verdi doktor sonuca baktı bende evraktan rapor üzerindeki sonuca baktım %40 iş göremez kaybı mevcuttur yazıyordu götürmedim kurula bende duruyor muracaat raporu ve diğerleri

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
%40 İş göremezlik %40 rapor oranına eşitmi tam bilmiyorum bekleyip görmekte yarar var.

baskent06

Üye
Üye
mehmet bey ben bu raporu sağlık kuruluna teslim etmedim evraklar hepsi bende maaşım düşebilir iye vermedim eski rapor oranım %80 ve 2006 8. ay tarihli ama geçmez dediler sağlk kurulu müracaat yaptıgım yer ama bakıyorum yorumlara normalde geçiyormuş bu rapor kararsız kaldım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
%80 raporunuz varsa kurumda yeni aldığınız rapor eğer %40 olursa evet maaşınız düşer. 1030 lira olan mevcut maaşınız 680 liraya düşer.

baskent06

Üye
Üye
ben yeniyi müracaat etmesemde aynı hastaneye eski raporla gitsem başhekime desem ben aslı gibidir diye kaşe istiyorum böle böle desem yeni rapor müraacatım sistemde görünürmü

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bir rapora aslı gibidir imzası attırmak için aslınıda yanında götümelisiniz o rapora aslı gibidir ibaresi ekleyip imzalarlar yani sistemi açıpta bu eski rapor siz yeni rapor almışsınız diyemez.

baskent06

Üye
Üye
teşk şansımı deneycem 2022 için aldıgım eski raporumun fotokopisini götürüp umarım bu raporu alırımda hiçbir sorun kalmazda bu 2022 maaşa ve iş için olana göre rapor oran değişirmi ben 6 senede %40 iyileşmiş olamam sanırsam yada bu yeni yönetmenliğe göre veriliyor artık

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rapor oranlarında çok sayıda düşüş var bazende doktorlar saçmalıyor %85 lik hastaya 35 veriyorlar itiraz edip hakem hastaneye sevk olmak falan gerekiyor uzun iş yani engelliyi magdur ediyorlar başka birşey yok yönetmelikle ilgisi yok balthazar formulüne göre veriliyor oranlar ama durumu aynı kişi her hastaneden degişik bir oran alıyor oranlar hep birbirinden alakasız rakamlar, bu konuda maalesef çok fazla yapılacak birşey yok.

baskent06

Üye
Üye
evet dünden beri yorumlara bakıyorum arada 5-10 arasında düşüş olabilir ama yarı yarıya ve yarıdan fazla olması çok saçma ben belki ankara hastanesine gidip müracaat edebilirim numune hastanesi magdur ediyor. 6 ayda bir rapor müracaatı oluyormuş ama benimki müracaat raporum bende sanırım sayılmaz müracaat başka hastanede yenisi kabul edilir

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aynı hastaneye tekrar müracat için 6 ay sınırı var ancak itiraz veya başka hastaneye gitmek mümkün yani istenilen rapor oranına ulaşmak için biraz ugraş gerekiyor.

baskent06

Üye
Üye
anladım teşk ederim yardım ve önerileriniz için mehmet bey dediğim gibi ya eski raporu başhekime göstereceğim yada baska hastaneye müracaat edeceğim %40 raporun maaşıma ve başka şeylere faydalanmamı engellemek istemiyorum

sinandeniz

Üye
Üye
başkent06 anladığım kadarıile önceki raporunuz sürelimiymiş süreli ise doğru anladı isem e kurum sizden yeni tarihli rapor isteyecek siz şimdi eski raporunuz ile müracat etmeyi planlıyorsunuz eyer doğru anladıysam işiniz çok zor kurum rapora bakacak eski rapor ve sizden yeni rapor isteyecek anlatıklarınızı anladı isem doğru bence öyle birşey yapmadan başka hastahaneden rapor almayı deneyin sonra neyapabilirsiniz onu deneyin allah kolaylık versin

baskent06

Üye
Üye
evet ölede yapmalıyım en azından %70 olsa farketmez ama %40 ile 69 arası düşük oluyor bakalım Allah hepimize yardım etsin baya değişmiş bu rapor durumları ve bu raporda sürekli ibaresi olacakmı onuda bilmiyorum %40 iş kaybı mevcut yazmış artık saglık krulundan nasıl çıkardı bilmiyorum ama raporu bn aldım geldim teslim etmeden:)

Tekerlekli Sandalye