Yeni raporum nisan 12 de aktifleşti pandemi yardımını alirmiyim

Mehmet.00

Üye
Üye
Yeni raporum nisan 12 de aktifleşti pandemi yardımını alirmiyim bu ay hesaba 685 TL yatmış 20 günlük ücret yatmış %92 engeliyim

emir_t1

Üye
Üye
Yeni raporum nisan 12 de aktifleşti pandemi yardımını alirmiyim bu ay hesaba 685 TL yatmış 20 günlük ücret yatmış %92 engeliyim
Maaşın da yeni raporun da hayırlı olsun.
Ama engellilere pandemi yardımı verilmedi.
Yani haberlerde başka dediler ama gerçek başka.
Maalesef durum bu.

edo24

Üye
Üye
basını geçtim bakanın kendisi instagram hesabından paylaşım yapmış 1.2 milyon kişiye ödeme yapılmış diye 800 bin kişiye ise bayramdan önce verilecekmiş eeee hani burada ki değerli insanların hangisi almış ben dahil şimdiye kadar ses yok bakalım zaman aleyhimizde işliyor ama hiç umudum yok

emir_t1

Üye
Üye
Engeli aylığı Yaşlı alanlara verilecek dediler
Bizlere üç kağıt yaptılar anlayacağın.
Her halde seçimleri, itibarlarını, halkın gözündeki yerlerini kayıp etmeye oynuyorlar.
Abd hangi hükümete, yöneticiye seçimi kayıp et, dediyse böyle bozuk politikalar, yanlış şeyler ve kötü gidişatlar olmuştur.

Benim anladığım, batı güçleri, yöneticilere seçimleri kayıp edecek şeyler yap, diyebiliyor.
Çünkü ancak böyle bir durum bunlara sebep olur.
Yoksa yöneticiler de her konuda neye ihtiyaç var, neye ihtiyaç yok hepsini , bizim gibi bilirler.
Maalesef ülkemiz, her halde bu yüzdendir ki hep böyle kasıntılar da ve sorunlu yaşamıştır.
Ömrümüze yazık.
Şahsen çok canım sıkıldı bu duruma.

Mehmet.00

Üye
Üye
Bizlere üç kağıt yaptılar anlayacağın.
Her halde seçimleri, itibarlarını, halkın gözündeki yerlerini kayıp etmeye oynuyorlar.
Abd hangi hükümete, yöneticiye seçimi kayıp et, dediyse böyle bozuk politikalar, yanlış şeyler ve kötü gidişatlar olmuştur.

Benim anladığım, batı güçleri, yöneticilere seçimleri kayıp edecek şeyler yap, diyebiliyor.
Çünkü ancak böyle bir durum bunlara sebep olur.
Yoksa yöneticiler de her konuda neye ihtiyaç var, neye ihtiyaç yok hepsini , bizim gibi bilirler.
Maalesef ülkemiz, her halde bu yüzdendir ki hep böyle kasıntılar da ve sorunlu yaşamıştır.
Ömrümüze yazık.
Şahsen çok canım sıkıldı bu duruma.
Bence verirler abi yalan olacağını sanmam 12 Mayıs'a kadar herkes alacak ben yinede e devleten başvuru yaptım
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlattıklarını söyleyen Bakan Yanık, söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak ve ayrıca başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını belirtti.

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını kaydeden Bakan Yanık şunları söyledi: “Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bakanlık, destek ödemelerinin, daha önce e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağını bildirdi. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri Ramazan Bayramına kadar konutlarına Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından teslim edilecek. Ayrıca aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacak.

Bakan Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebileceğini hatırlattı.

Öte yandan Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktaracak.

yılma

Üye
Üye
Yarın yatmaya başlar maaşlar

emir_t1

Üye
Üye
Arkadaşlar inşallah dediğiniz gibi olur.
Şahsen umudum yok, ama ay sonuna kadar da hesabıma bakarım.
Bakanın açıklamasına göre, yardımın maaşlarla ödeneceği idi.
Ancak yok.
Kendilerini şirin göstermek, ödedik demek için, bir kaç kişiye vermişlerse bilmiyorum.
Ama genel durum, ödemiş olmamalarıdır.
Haber detaylarında yer alan, kendilerinin belirledikleri bir kaç kişiye ödeme yapmış olmaları söz konusu olabilir.
Elbetteki bu normal değil, hepimiz aynıyız.
Ya hepsine ödersin, ya ödemezsin. Formaliteden sadece bir kaç kişiye verilmesi durumu kurtarmaz.
Kaç gündür yazıyorum ve yazılanları okuyorum, yanlış değilsem sadece 1 kişi yardım parası aldığını yazdı.
Durum böyle.

Tekerlekli Sandalye