Yeni yapılacak 1000 TL yardım

nadengi30

Üye
Üye
1000 TL yardım yapılacaktır.
Cumhurbaşkanın açıkladığı yaklaşık 2 milyon 300 haneye daha yardımın kimlere yapılacağı kısa sürede netleşecektir ve İnternet üzerinden başvuru yapılacaktır. Kesin olan şudur.
Daha önce 1000 TL yardım alanlar tekrar alamaz. Bu defa yardımdan faydalanmayan ailelere verilecektir. Yani önce emekli ikramiyeleri sonra 2 milyon haneye 1000 lira ve bu üçüncü yardım ise bu yardımları hiç almayanlara dağıtılacak. Yarın öbür gün kimlerin alacağı detaylı açıklanacaktır. Bayram ikramiyesi veya 1000 lira yardım alanlar bundan faydalanamaz.

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
1000 TL yardım yapılacaktır.
Cumhurbaşkanın açıkladığı yaklaşık 2 milyon 300 haneye daha yardımın kimlere yapılacağı kısa sürede netleşecektir ve İnternet üzerinden başvuru yapılacaktır. Kesin olan şudur.
Daha önce 1000 TL yardım alanlar tekrar alamaz. Bu defa yardımdan faydalanmayan ailelere verilecektir. Yani önce emekli ikramiyeleri sonra 2 milyon haneye 1000 lira ve bu üçüncü yardım ise bu yardımları hiç almayanlara dağıtılacak. Yarın öbür gün kimlerin alacağı detaylı açıklanacaktır. Bayram ikramiyesi veya 1000 lira yardım alanlar bundan faydalanamaz.

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Yardım ödemesi daha sonra başlayacak ona e devletten başvurulacak bu 2. yardım ödemesi halihazırda sosyal yardım alanlara verilecek başvuru alınmayacak, emekli ikramiyesinin bununla bir baglantisi yok emeklilere yardım yapılmadi zaten var olan 1000 TL bayram ikramiye ödemesinin tarihi öne çekildi sadece bayramda verilmesi gereken ikramiyeler Nisan 7-11 tarihlerinde ödenecek yanlış bilgi vermeyelim lütfen iyi geceler

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kovid-19 mücadele kapsamında dün açıkladığı, ihtiyaç sahibi 2 milyon 300 bin haneye verilecek nakdi yardımın detaylarını paylaştı.

Birinci faz sosyal yardım programı kapsamında geçen hafta 2 milyon 111 bin haneye 1000'er lira nakdi destek verildiğini anımsatan Selçuk, şunları kaydetti:

"Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda 2. fazda, halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1000 liralık destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1000'er lira nakdi destek vereceğiz. 1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek."

3. faz sosyal yardımlar için de hazırlıklar başladı

Bakan Selçuk, Bakanlık olarak önceliklerinin, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşları desteklemek olduğunu vurgulayarak sosyal yardımlarda 3. fazın da hazırlıklarının yapıldığını bildirdi.

3. fazda da 1. ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destekte bulunacaklarını aktaran Selçuk, "3. faz sosyal yardımdan daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız." bilgisini paylaştı.

Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ise ayrıca duyurulacağını belirtti. Bakanın yazılı açıklaması bu şekilde okuyabilirsiniz arkadaşlar

Tekerlekli Sandalye