Yeni yasaya göre 2022 maaşımız iptal edildi?

esebio

Üye
Üye
Merhaba,

%55 engelli olan annem için eylül 2010 tarihinde ilk 2022 maaşını almıştık. Ancak, sanırım ocak 2013 kararı ile bu ay başında maaşımız iptal edildi. Gerekçe ise evde iki tane sigortalı çalışan olması. Evde 7 nüfus var, ancak kişi başı giderler düşülmeden 120 tl olduğu için maaş iptal edilmiş bu yüzden zor durumda kaldık. Kaymakamlık yolu ile duruma itiraz etmeyi düşünüyorum, ancak nasıl bir dilekçe hazırlamam lazım? bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olur bol bol dua ederim kendisine...

scorpion

Üye
Üye
Merhaba,

%55 engelli olan annem için eylül 2010 tarihinde ilk 2022 maaşını almıştık. Ancak, sanırım ocak 2013 kararı ile bu ay başında maaşımız iptal edildi. Gerekçe ise evde iki tane sigortalı çalışan olması. Evde 7 nüfus var, ancak kişi başı giderler düşülmeden 120 tl olduğu için maaş iptal edilmiş bu yüzden zor durumda kaldık. Kaymakamlık yolu ile duruma itiraz etmeyi düşünüyorum, ancak nasıl bir dilekçe hazırlamam lazım? bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olur bol bol dua ederim kendisine...

İyi Günler Annemin de maaşı kesildi bu yeni yönetmelik ile birlikte kesildi bizede adres değiştiği için denildi ama ikametgah değişikliği olmadı annemin ikametgahı bitliste ama dosyasının istanbulda olduğunu söylediler.144 aradığımda aynı handede ssklı var denildi evet ben ssk lıyım ama annemin ikametgahı ile benim ikametgahım farklı bilgis olan bu konuda yardım edebilecek varsa lütfen paylaşsın 10-15 gündür kaymakamlığa gidip geliryoruz ama net bir bilgi edinemedik tam olarak kesilme ya da iptal sebebi hakkında

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen sizin durumunuzda üstte verdiğim linkte anlatılanlar gibi olmuştur. Sistemsel bir arıza nedeniyle maaşınız kesilmiştir. Aksi bir durum olsaydı kesilme nedenini söylerlerdi.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Anneniz sizinle oturmadığı halde sizin ssk nız yüzündenmi maaşı kesildiği söylendi? Anneniz kiminle yaşıyor ise o hane içindekilerin sosyal güvencesi sorun çıkarabilir. Sizin durumunuzda bana kalırsa farklı bir olay yada bir karışıklık olmuştur. Sosyal yardımlaşmaya gidip tam olarak maaşın neden kesildiğini öğrenmenizi öneririm.

scorpion

Üye
Üye
Anneniz sizinle oturmadığı halde sizin ssk nız yüzündenmi maaşı kesildiği söylendi? Anneniz kiminle yaşıyor ise o hane içindekilerin sosyal güvencesi sorun çıkarabilir. Sizin durumunuzda bana kalırsa farklı bir olay yada bir karışıklık olmuştur. Sosyal yardımlaşmaya gidip tam olarak maaşın neden kesildiğini öğrenmenizi öneririm.

Annem benimle oturmuyor geçici olarak yanımda kalıyor ama ikametgahı farklı bir yerde 144 ü aradığımda öyle dediler hanede sosyal güvencesi oaln biri ile oturuyor dedi geçen yıl Genel Sağlık Sigortası için gelir tespitinde kız kardeşim için gelen formu kardeşim hanede oturanlar kısmına annemide yazmış acaba Genel sağlık sigortası için kesilmiş olabilir mi durum karışık biraz sosyal yardımlaşmadakiler bu durumda en baştan itibarek rapo çıkartılıp başvuruda bulunulacak diyor ama onlarda net bilmiyorlar emişn olamdan yanlış yönlendirilmememk için şimdilik bişey yapamıyorum

esebio

Üye
Üye

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yani kişi başı gelir gelir kriterini geçtiğiniz için kesilmiş. Bu durumda yapılacak bişey yok. Kişi başı gelir 119 TL olunca bu ve buna benzer kesintiler önümüzde günlerde ardı ardına gelecektir.

destiny07

Üye
Üye
bu yönetmelikte bi tane mantıklı bi madde bulamadım evdeki sigortalı birey yüzünden bi insanın maaşı kesilirmi yaa benim babamın bağkur maaşı var sigortalı dolayısıyla annemde öyle onların sigortasının bana hiç bi faydası yok yaşım 32 bu yaştan sonrada onlardan harçlık isteyemem bu utanç verici durumu düşünemiyorlarsa vatandaştan hiçbişey beklemesinler

sinandeniz

Üye
Üye
ben şöyle birşey düşünüyorum tabi bu tamamen kendi düşüncem sadece düşüncem evde bakım maaşlarıda birzaman sonra kesilmeler başlar bu 2022 yeni yönetmenliği gibi saçma sapan bir yönetmenlk diye bir saçmalık çıkartırlar babamız besledi besledi suriyeli mültecileri şey gibi bu hani kemal sunal ın kapıcılar kıralı adli bir filmi var ordaki küçük kız kemal sunalın kızı rölündeki tüm elmayı tek emeye çalışırken kemal sunalda kızım yavrım o elma tek başına yiyemessin kardeşinle bölüş deyip ortadan bölüyo :D hıh işte bizim 2022 lerde suriyelilerle paylaşıyoruz aman artık kafama takmıyorum bu gibi ufak şeyleri neyapalım sağlık olsun ama ahanda buraya yazıyorum evde bakım maaşlarıda bir yönetmenlik kurbanı olur ilerde belkide yakında kim bilir

destiny07

Üye
Üye
Suriyeli mültecilerin durumu kötü evet ama vatandaşında durumu kötü

sinandeniz

Üye
Üye
kimin durumu kötüyse kötü ALLAH herkezin yardımcısı olsun bende olmayan birşeyi nasıl bir başkasına verebilirim ki dimi ama devlet mesela tm komşumuz zor durumda kötü günler geçiriyor ama tutupta sen ona buna sağa sola ve hatta daha ileri giderek imf ye bor daha verebiliyorsan tutupta etten kemikten bahanelerle engelli vatandaşlarına verdiğin yardımı keserek olmaz bu gibi şeyler ben yaşıyorum bu ülkede ben veriyorum yaşantım için vergileri ve zor günümdede isterim yok öyle 3 köfteye 5 ekmek

Tekerlekli Sandalye