Yersiz ödeme gerekcesiyle bakım maaşımız kesildi?

krc25

Üye
Üye
Selam arkadaşlar. 2011 yılında bakım parasına başvurduk ve 2012 ocak ayında bağlandı. 2012 aralığında şehir dışına çıktık ve adres değişikliğini bildirmek gerekiyormuş ve biz bildirdik. gittiğimiz şehirden görevliler eve geldi ve sonuç olarak maaşı bağlamadılar.(şubat 2013) ancak maaş yatmaya devam etti biz de aynı anda iki şehirden almak istedik şeklinde anlaşıldık ondan birinde vermediler diğeri devam etti anladık ve maaşı her ay çektik. ancak kendi ilimize geldiğimizde vakfa gittik adres değişikliğini bildirmek için ancak bize yersiz ödeme olduğunu ve maaşın hemen kesileceğini faiziyle geri alınacağını söylediler.

1) geri ödeme olur mu?
2)eğer olur ise bütün hepsini mi yok şubat 2013 ten itibaren mi geri alınır?
3)suç biz de mi biz bildirdik sistemden düşmemişler?
4) mahkemeye versek kazanma şansımız var mı?

(kusura bakmayın biraz uzun oldu cevaplarsanız sevinirim..)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Vakıf demişsiniz evde bakım maaşının vakıfla ilgisi yok anlamadım ama ben evde bakım maaşı olduğunu düşünüyorum ona göre cevap vereyim,

Anladığım kadarıyla iki müdürlükte maaşı aldığınız zannedilmiş, maaşınız daha önceki kurumdan kesilmemiş ve hesabınıza yatmış gönderilmiş olabilir çekmemişseniz bu sizi cezalı duruma düşürmez, neticede para hesaptadır, ben cevap vermekten ziyade şu soruyu sorayım size daha önceki müdürlükten maaşın kesilme talebini verdiniz mi, yeni müdürlük maaşı bağlamış ama önceki müdürlüğe gidip kestirme yada taşınma bilgisi verdiniz mi siz bi cevaplayın birde bu maaş evde bakım maaşımı 2022 maaşımı bi cevap verin ona göre yeniden degerlendirip yardımcı olayım

krc25

Üye
Üye
sayın editör maaş bakım maaşı kestirme bilgisi değil de adres değişikliği için dilekçe verdik. maaşları da çektik hesapta değil...

sinandeniz

Üye
Üye
geçmiş olsun umarım hak yolunu bulur

yani siz kuruma bildirdiğinizi ispat edebilirseniz mahkeme yolula işi çözebilirsiniz madem siz zamanında kuruma bildirdiniz adres değişikliğini ama tabi nasıl iş anlamakta güçlük çekiyor insan e ey kurum adamlar size bildirmiş neden maaşı atırıyorsunuz yatırırsanız engelli insanda çeker çeker kim olsa çeker şöyle düşünerek demekki bir sorun yok herşey yolunda sıkıntı olsa yatırmazlardı diye düşünerek herkez böyle düşünüp parayıda çekip çattır çattır yer sizin burada yapmanız gereken hukuki yola adapte olup adres değişikliğini kuruma zamanında bildirdiğinizi ispatlayarak davayı kazanmak yoksa kurum ödediği paraları %50 faizi ile tahsiz eder eyer mahkemeye kalırsa işiniz bence aynı benim dediklerimede yer verin dava dilekçenizde yani şu sözleri ben kuruma adres değişklğini zamanında bildirdim kurumda bildirmeme rağmen maaşı hesaba yatırmaya devam etti bende bir sıkıntı olmadığını olsaydı maaşı keserlerdi ve bizlerede hiç bir şekilde bilgi verilmedi gibisinden ışıklı bir dilekçe ile davayı açmak allah yardımcınız olsun sıkıntılı bir süreç sizi bekliyor allahın izniyle hak yolunu bulur inşallah gelişmeleride buradan bizlerle paylaşırsanız

beyazkelebek

Üye
Üye
krc25 yeni gittiğiniz yerde niye bağlamadılar ne sebep söylediler. ben dilekce verdim ama onlar hala yatırmış bende çektim kullandım demek seni devlet nezdinde aklamaz. mahkemedende bir şey çıkattıramazsın. çok büyük hata yapmışsın sen onlar fark edesiye kadar alayım sonra kim öle kim kala der gibi davranmışsın. senin söylediğin sebebe "biz de aynı anda iki şehirden almak istedik şeklinde anlaşıldık ondan birinde vermediler diğeri devam etti anladık" demene kendin bile bence inanmıyorsundur. senin bu kadar saf olacağını zannetmiyorum. zamanında niye bu siteye sormadın yav ben il değiştirdim ama eski ilimizde parayı hala yatırıyorlar yeni ilde bize red geldiği halde diye. dostum kısaca sende de iyi niyet yok. eğri oturup doğru konuşalım.

murat tarsuslu

Üye
Üye
kendini çok akıllı sanmışsın aklın sıra. kurnazlık yapmaya çalışmışsın. bence haketmişsin. aynı anda iki şehirde alma düşüncesi seni büyülemiş. şimdi de evet ödeyeceksin. buda herkese ders olsun..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arkadaşlar tartışmaya yol açacak mesajlar yazmayınız lütfen, bu arada evet o parayı ödemekten başka izleyecek yol yok.

krc25

Üye
Üye
birincisi ben kendimi ifade edemedim herhalde, yeni ile gittiğimi dilekçe ile adres değişikliğimi bildirdim. ayrıca nüfus müdürlüğüne de yeni adresimi beyan ettim ve dosyam eski ilimden yeni ile nakil oldu. ben resmi sorumluluğumu yerine getirdim.
ikincisi yeni ilde de (eski ilimden adres değişikliğini bildirmeme rağmen) maaş aldığım sistemden düşmediğinden maaş alıyorum diye vermediler.
üçüncüsü ben 2022 maaşı da alıyordum adres değişikliği bildirme onda da varmış, ben bilmediğimden yapmadım ama nüfus beyanım dan sistem den kesildiğini öğrendim.
dördüncüsü ben kendini alıklı zannetseydim ve kötü niyetli olsaydım: eski ilime geldiğimde bu durumu yetkililere bildirmezdim. bu durumu ben bildirdim ve onlar da araştıracağız dedi.
ve son olarak, çok şükür harama hiç bir zaman göz dikmedik. hiç bir zamanda uyanıklık peşinde olmadım ben sadece hakkımı alırım bu işlerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu da bilirim. bu yorumları yazanlara da hakkımı helal etmiyorum.

Tekerlekli Sandalye