Yeşil kartı olmayanlar 2022 Maaşı alamazlar mı?

gececi01

Üye
Üye
ben sgk lı değilim sosyal hizmetlere artık internetten başvurabiliyorsunuz bende tercihler kısmından 1-şartlı eğitim desteği 2-yeşilkart için gelir tespiti 3-kızım için 18 yaş altı 2022 maaşına başvurdum başvurumun 3 cü gününde kızım için 2022 maaşı olumsuz çıktı çünki yeşilkartı olmayana 2022 bağlanamıyor dolayısı ile ilk 2 şıkkın neticelenmesini beklemek zorundasınız önce gelir testi geliriniz müsait değilse yeşilkart ardından da 2022 maaşı 15 gün sonrada gelir testi ve şartlı eğitim desteği henüz bugün neticelendi ve sonuç şu şartlı eğitim desteğine durumum uyuyor ve eğitim desteği verilecek gelir testinden yeşil kart beklerken aynen şu cevap verilmiş (kendisi babasının sgk sından faydalanabilir) bu ters bir cevap çünki ben babamın maaşından faydalanabilmem için ya 18 yaş altı olacam ki buna yetim maaşı denir yada kız çocuğu olacam bekar yada dul ama ben 37 yaşında evli 5 çocuğum var nasıl olurda beni vefat etmiş babamın sgk sından faydalandırıyoya bir hata var ya yönetmelik değişti yada kendimde engelli olduğumdan babamın 2 ci hanımı yaşadığı için onun sgk saından faydalandıracak şayet faydalanacaksam eşim ve çocuklarım neolacak diğer yandan babamın sgk sından faydalnacaksam ozmaan emekli maaşından da pay almam gerekirmi karışık bir durum ama cevap aynen yukarıdaki gibi normalde bana yeşil kart çıkması gerek?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin için degil kızınız için, babasının ssk sından faydalanır demişler, sizin ssk nız var mı?
Eger bir geliriniz ve sosyal güvenceniz yoksa kurum evet gelir testi yapmak ister gelir testinin akabinde durumunuz 2022 alabilme kapsamında olursa başvurunuzu kabul edebilirler, internetten ugraşmak yerine direk kuruma gitseniz orda sözlü olarak bilgi alabilirsiniz, en azından sorularınızı da ordan detaylıca sorabilirsiniz, sizin ölen babanızdan bir maaş almanız yada bir ssk almanız mümkün degil, kurum internet oldugundan mı nedir sallama sapıtma bi cevap göndermiş

gececi01

Üye
Üye
sayın mehmet yalçın 28 aralık 2013 de sgk bitti ben 23 aralık ta başvurdum ben sgk bitmesine yakın olumlu sonuç çıkar dedim onlarda muhtemelen sgk mın tam biteceği tarihte gördüler tahminim olay böyle olmuştur şimdi sgk yok bende 28 aralıkta bitti eğer 29 aralıkta başvursaydım olumlu olurdu neyse sonuçta tekrar başvuracam teşekkürler konu anlaşılmıştır.

Tekerlekli Sandalye