Yetim aylığı alırsam 2022 maşım kesilirmi?

uzaylı

Üye
Üye
babamdan kalan emekli ayliğina baş vurdum ben %86 şirofseni hastasiyim üç ayda 1275 tl alıyorum bağkurda bana 250 tl veriyor üç ayliğim kesilrmi bilgi alabilirmiyim

septik

Editör
Editör
Anladığım kadarı ile yetim maaşına müracat etmişsiniz,yetim maaşını bağlanması halinde 2022 maaaşınız kesilir, yanlız bağlanan yetim maaşı almakta olduğunuz 2022 maaşının altında bir rakam ise müracaat ederek 2022 maaşı seviyesine çıkarttırabilirsiniz.

uzaylı

Üye
Üye
nasıl müracat edeceğiz yanı ne diyelim

uzaylı

Üye
Üye
evrakmı götüreceyiz abi aynı olması için

uzaylı

Üye
Üye
Anladığım kadarı ile yetim maaşına müracat etmişsiniz,yetim maaşını bağlanması halinde 2022 maaaşınız kesilir, yanlız bağlanan yetim maaşı almakta olduğunuz 2022 maaşının altında bir rakam ise müracaat ederek 2022 maaşı seviyesine çıkarttırabilirsiniz.

evrakmı götüreceyiz abi aynı olması için

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evrakları sgk ya götürmeniz yeterli olacaktır baglanacak olan yetim maaşı haricinde aradaki 2022 maaşına tekabül eden farkı size ödeyeceklerdir

murat tarsuslu

Üye
Üye
mehmet yalçın kardeşim merhaba
ben de yetim maaşı alıyorum (300 tl).. evelki yıl mersin sgk müdürlüğünü aradığımda, mersin il müdürlüğüne gelmemi,beni bir evrakla mersin üniversite hastanesine sevkedeceklerini, oradan alınacak raporun sonucuna göre (ki rapor elime geçmeyecekmiş üniversite sgkya kendisi ulaştıracakmış) olumlu yada olumsuz yanıt verebileceklerini söylediler. ama , dedim, benim sgkda zaten gerekli raporum mevcut, daha ne diye beni üniversite hastanesine sevkediyorsunuz ki, dedim. ama dinletemedim.
yetim maaşını 2022 maaşına yükseltme konusunda kolaylıklar sağlandı mı? bu konuda bilgi verebilir misiniz?

murat tarsuslu

Üye
Üye
ben de raporumu düşürürler yetim maaşından da olurum diye üzerinde durmamıştım. ki, şimdiye kadar aldığım en düşük rapor %72.. son aldığım rapor 96

septik

Editör
Editör
murat tarsuslu

Kardeşim geçmişte alınan raporların yenilenmesi yetim ve diğer sosyal yardım alanlar için zorunlu hale getirilmeye çalışılıyor.

Sebeb gayet net ve ortada insanların herhangi bir rahatsızlığı olsada kağıt üzerinde engel oranını düşürmek, bunu sağlamanın en kolay yolu ise gelişmiş ülkelerde kullanılan sistem oda balthazard sistemi bu sistem eskiden uygulanan her organıdaki rahatsızlığın toplanmıyor.

astane.selcuk.edu.tr/images/yonetim/saglik_kurulu/balthazard.pdf

uzaylı

Üye
Üye
maaş farkı %90 nin üzerindemi aliniyor ssk öylededi benim %80

kolera

Üye
Üye
bende ölüm maaşı alıyorum ve yüzde seksen otizm tanılı ikizlerim var o arada kı fark için başvurabılır mıyım ve nereye?

uzaylı

Üye
Üye
yetim ayliğim bağlandi yalnız aylik tarihi 27 si cumartesine den geliyor cuma günü 26 sinda al bilirmiyiz bilgisi olan varmi

septik

Editör
Editör
Cuma günü alabilirsiniz maaşınızı.

septik

Editör
Editör
bende ölüm maaşı alıyorum ve yüzde seksen otizm tanılı ikizlerim var o arada kı fark için başvurabılır mıyım ve nereye?

Mehmet Yalçın arkadaşımız cevabı yukarda vermiş zaten,

Evrakları sgk ya götürmeniz yeterli olacaktır baglanacak olan yetim maaşı haricinde aradaki 2022 maaşına tekabül eden farkı size ödeyeceklerdir

Tekerlekli Sandalye