Yetim ayliği için başvurum reddedildi..!

kaplumbağa

Üye
Üye
% 64 oraninda süreğen( kronik) nöröpati (kas erimesi) hastasiyim. 22 yil çalişip 1996 yilinda emekli olan annem 27 temmuz 2012 de vefat etti. Yetim maaşi için başvuru yaptim fakat sgk sağlik kurulu raporumu kabul etmedi ve maaş başvurumu reddetti. şimdi ne yapmaliyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeniden rapor almanız için hastaneye sevkiniz istenmedi mi?

kaplumbağa

Üye
Üye
Hayir istenmedi bakima muhtaç olmadiğinizdan dolayi maaş isteminiz reddedilmiş yaziyor. Bende tekrar rapor almak icin hastaneye sevk edilmek istendiğimi bu mumkun değil ise raporumun yuksek sağlik kurulu tarafindan tekrar incelenmesini istiycem doğru mudur?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tekrar incelenmesi için itirazını yerinde buluyorum gelişmeleri paylaşın lütfen

kaplumbağa

Üye
Üye
3 ay sonra cevap geldi EGE ÜNİVERSİTESİ NÖROLOJİ BÖLÜMÜNDEN yeni sağlık kurul raporu almam istenmiş. Benim sormak istediğim sevk ile gidince ücret ödeyecekmiyim ? Birde normal sağlık kurulu raporu gibi doktor doktor gezicekmiyim yoksa tek doktora gözüküp onun vereceği karara mı bağlı kalıcam yardımcı olurmıusunuz lütfen :(

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen sadece norolojiye gözükürsünüz. Ve ücret ödemeyeceksiniz.

kaplumbağa

Üye
Üye
ege üniversitesi tıp fakültesi hastanesi bugün SGK seni bize sevk etmemiş üst yazı olmadan sana bu raporu veremeyiz. Ne yapman gerektiğini bilmiyoruz dediler. Bende kendim direk normal başvuru yaparak yeniden bir sağlık kurul raporu almaya karar verdim. Nöroloji ve FTR kliniklerinden başka doktoları gezmeden istenilen raporu alabileceğimi söylediler umarım artık bu iş biter ve bende hak ettiğim şeyi alırım :(

sinandeniz

Üye
Üye
ah tükiye ah neden böyle biz engellilere işkence eder anlamam yani neden sizi bukadar uğraştırmışlar anlamıyorum bildiğim kadarı ile en az %60 engelli raporu olan kişiye yetim maaşı bağlanıyor hatta bildiğim kişiler de var bu şekilde alan ama uzun zamandır o kişilerlede görüşmüyorum belkide engellilerin zolaştırılan diğer işleri gibi yetim aylığı konusunuda zorlaştırmış olabilirler konuya vakıf olan mutlaka vardır forumda

arkadaşımız gibi engelli olupta yetim aylığı alan arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum bir başka engelli arkadaşımıza arkadaşlarımıza yol gösterici olur güncel bilgileri paylaşırlarsa

Tekerlekli Sandalye