Yetim maaşı alıyor gerekçesiyle 2022 maaşım kesildi karar doğrumu?

gzi77

Üye
Üye
ben ms hastasıyım %92 raporum var.babamın sgk sından dolayı 240 tl yetim maaşı alıyorum diğer kalanınıda annem alıyor bundan dolayı 2006 da bugune kadar 2022 maaşım kesildi.ayrıca eşim evde bakım aylığı alıyor.tekrar 2022 sakatlık maaşına baş vurursak tekrar bu maaşı alabilirmiyiz ayrıca geriye dönük birikmiş olan bu paryı alabilirmyiz.
cvbınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkür Ederim...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet hem yetim maaşı hemde 2022 maaşı almak imkansız. Ancak alınan yetim maaşını 2022 maaşı seviyesine çıkartmak mümkün, bunun için rapor durumunuz uygun almış oldugunuz yetim maaşını 2022 maaşına yükseltebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linkten yardım alabilirsiniz.

http://engelliler.gen.tr/f9/yetim-m...arini-2022-maasi-seviyesine-yukseltmesi-5220/

Yetim maaşı almanız yada 2022 maaşı almanız halinde evde bakım maaşınız kesilmez. Geriye dönük bir para almanız imkansız neticede siz yetim maaşını tercih etmişsiniz ve 2022 maaşınız kesilmiş, dedigim gibi ancak maaşınızın miktarını yükseltebilirsiniz.

gzi77

Üye
Üye
yetim maaşını yükselttikten snra 240 tl oldu oldu yükseltmeden önce 185 tl alıyordum yetim maaşından vzgeçersek yeşilkart 2 milyar aylık tedavi masrafım
karşılamadığı için babamın ssksından faydalandım yaşım 42 benim bu hasalıga yakalanmadan önce 1987de çalıştığım yerde sigorta başlangıcım var 1995de rhatsızlandım ms hastalıgına yakalandım şu anda 750 gün sskm var malülen emekli olablrmym bana bişe olrsa eşim ve cocuklarım yararlnabilirmi?
TEŞEKKÜr EDERİM...Saygılar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu katagori yetim maaşı katagorisi emeklilik için aşağıdaki adresten tıklayıp yeni konu açarak detaylıca sorunuzu yöneltin en kısa sürede cevap verilecektir, katagorilerin karışık olmaması için yeni konu açmanızı rica ederim.

Engelli Emekliliği

Tekerlekli Sandalye