YH memur kadrolarından kaldırılsın!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zeynepöykü

Üye
Üye
Bendeniz ÖMSS ye sınavla atanmişim...
78,7442.. küsur puan almişim...
Sırf hizmetli kadrosunu tercih etmişim diye(ki tercihi ben deil abim yapmıştı)elime paspası vererek benim onurumla oynayanları ben kınıyorum...
Halbuki benimle aynı puanda aynı derecede aynı eğitimde olan bir kişi sırf tercihinden dolayı VHKİ kadrosundan atandı benim atandıgım kuruma :(
YH ne demek ki?
Böle bi memur kadrosumu var?
Devlet kurumundaki temizlik işlerini taseron şirketlere niye vermiyor?
Çok mu zor yani temizlik şirketi elemanı çaliştirmak?
Çok mu zorr işitme engelliye masabası iş vermek?
işitme engellli sdc beden işçisi olarak mı görülmeli?
Benim takımım alaylı deyip sıfırdan mı eleman alıyor bu devlet?
Bırakın hiç içime sinmiyor :'(

yağız1

Üye
Üye
Aynen katiliyorum...
Madem vhki alacaksiniz öncelikle yüksek puan alanlari alin sonra yh sinifina elaman alin herkes puanina göre adaletli alinsin içime sinmiyor bu konu...

parkinson

Üye
Üye
Bendeniz ÖMSS ye sınavla atanmişim...
78,7442.. küsur puan almişim...
Sırf hizmetli kadrosunu tercih etmişim diye(ki tercihi ben deil abim yapmıştı)elime paspası vererek benim onurumla oynayanları ben kınıyorum...
Halbuki benimle aynı puanda aynı derecede aynı eğitimde olan bir kişi sırf tercihinden dolayı VHKİ kadrosundan atandı benim atandıgım kuruma :(
YH ne demek ki?
Böle bi memur kadrosumu var?
Devlet kurumundaki temizlik işlerini taseron şirketlere niye vermiyor?
Çok mu zor yani temizlik şirketi elemanı çaliştirmak?
Çok mu zorr işitme engelliye masabası iş vermek?
işitme engellli sdc beden işçisi olarak mı görülmeli?
Benim takımım alaylı deyip sıfırdan mı eleman alıyor bu devlet?
Bırakın hiç içime sinmiyor :'(

Merhabalar YH sınıfı nın görevleri vardır. YH sınıfı da olsa Memurdur. Çalıştığı kurumda tebliğ edilen işi yapar. Temizlik yapmak benim görevim değil diyorsanız size bu emri veren amirinizden Yazılı olarak temizlik yapmanızı istediğine dair bir yazı isteyin o zaman yaparım deyin. ve göreviniz temizlik değil ise bir üst makama , Valiliğe vs. Şikayet etme hakkınız vardır.

Sağlık Raporlarında Çalıştırılamayacağı iş alanları" ibaresinde net olarak belirtilir. sizinde yazıyormu bilmiyorum

Ayrıca kendi fikrim. Tercihleri devlet yapmadı biz yaptık çalışıp başarabileceğimizi göstermemiz gerekli, Müsteşar maaşı ile Makam ve koltuk verecek halleri yok, ancak bir haksızlık var ise de hakkınızı her zaman arayabilirsiniz.

yağız1

Üye
Üye
Bizim tercihlerle bir sorunumuz yok sadece yüksek puan alan bir arkadaş atiyorum 90 puan almiş ve hizmetli olarak atanmiş. Tabiki tercihi kendisi yapti burada itiraz ettiğim konu kadrolarin taksit taksit sunulmasi madem alacaksiniz ilk başta alin herkes hak ettiği yeri tercih etsin... Sizin içinize siniyormu diyanette 65 puan alan bir arkadaşimiz sadece imamhatipli olduğu için vhki olurken; 90 puan almiş bir lise mezunu engelinden dolayi açik öğretimi zar zor bitirmiş bir arkadaş yh olursa bu bir sosyal adaletmidir..
Haa herşeye rağmen engellilerin iş sahibi olmasi güzel bişey. Ayrica belirttiğiniz gibi raporlarimizda yapamayacağimiz işler siralanmiş kimse sizlere yapamayacağiniz bir işi dikte edemez.

zeynepöykü

Üye
Üye
Merhabalar YH sınıfı nın görevleri vardır. YH sınıfı da olsa Memurdur. Çalıştığı kurumda tebliğ edilen işi yapar. Temizlik yapmak benim görevim değil diyorsanız size bu emri veren amirinizden Yazılı olarak temizlik yapmanızı istediğine dair bir yazı isteyin o zaman yaparım deyin. ve göreviniz temizlik değil ise bir üst makama , Valiliğe vs. Şikayet etme hakkınız vardır.

Sağlık Raporlarında Çalıştırılamayacağı iş alanları" ibaresinde net olarak belirtilir. sizinde yazıyormu bilmiyorum

Ayrıca kendi fikrim. Tercihleri devlet yapmadı biz yaptık çalışıp başarabileceğimizi göstermemiz gerekli, Müsteşar maaşı ile Makam ve koltuk verecek halleri yok, ancak bir haksızlık var ise de hakkınızı her zaman arayabilirsiniz.
arkadasım ben zaten devletin en yuksek kurumuna atandım valiliğe amirimiz falan yok...
sdc mudurumuz var o kendisi diyor temizlik yapıcaksın diye( emrin mi olur bas üstüne)...
hiçbirsey demedim ağladım sdc...
Nasıl yani..sırf yerleseyim diye tercih mi yapmışim ben?
Çıka çıka 12. tercih çıkıyosa bu benim sorunum mu?
İlk tercihim niye değerlendirilmiyor?
:(
evt raporumda ağir ve tehlıkelı işlerde çalişamaz diyor %80 raporum ama sürekli...

Son düzenleme:

yağız1

Üye
Üye
Ya Zeynep o kadarda sorun etme temizlik yapmak çokta kötü bişey değil hem görevde yükselme sınavları var bak girer kazanrsın.
Üzülmeye değmez hiç bişey; sende ki bu azim olduktan sonra herşeyi başarırsın... Bir işin var sevinmelisin hemde iyi bir iş :))))))

zeynepöykü

Üye
Üye
yaa devlet malı derya deniz yemeyen keriz demi:)
ben bu zamana kadar devletten tek kuruş almadım arkadasım almam...
çaliştim özel sektörde...
benim 2022 maasım var ama ben hiç almadım...
bir sürü hakkım var devlete karsı ama ben bu haklarımı kullanmadım...
son olarak sen hizmetlisin temizlik yapıcaksın demeleri içime sinmiyor...
benim atandığım kurumda hizmetli olarak kura ile atanmış bir elinin parmaklarının yarısı olmayan lise terk birini sırf vali yardımcısı sevmiş diye onun emrine verilmesi iş olarak sdc vali yardımcısının ofisini temizleyip gerisini masabasında oturarak geçirmesi içime hiç ama hiç sinmiyo :(
görevde yukselme sınavları anca 2 yıl çaliştıktan sonra asaletin onandıktan sonra oluyo :(

Son düzenleme:

parkinson

Üye
Üye
arkadasım ben zaten devletin en yuksek kurumuna atandım valiliğe amirimiz falan yok...
sdc mudurumuz var o kendisi diyor temizlik yapıcaksın diye( emrin mi olur bas üstüne)...
hiçbirsey demedim ağladım sdc...
Nasıl yani..sırf yerleseyim diye tercih mi yapmışim ben?
Çıka çıka 12. tercih çıkıyosa bu benim sorunum mu?
İlk tercihim niye değerlendirilmiyor?
:(
evt raporumda ağir ve tehlıkelı işlerde çalişamaz diyor %80 raporum ama sürekli...

Birincisi bu kadar asabi olmanıza gerek yok soru sormuşsunuz biliyorsak cevaplamaya çalışıyoruz, Engelli Forumlarında millete saldırmak adet olmuş.

"En yüksek kuruma atandım Valiliğe Amirimiz falan yok " demişsiniz. Amiriniz kimdir. işe gittiğinizde İş arkadaşlarınıza sorarsanız anlatırlar.

tercihinizde "Hizmetli" olarak geçen bir kadroya başvurmuş iseniz temizlik tabii ki yaptırılabilir. Yetkilinin insiyatifi ile verilen işleri yaparsınız. Amiriniz olmayan en yüksek kurumda Personel ile ilgili birime Raporunuz ile başvurup çalıştırılamayacağınız işleri belirtebilir bir düzenleme isteyebilirsiniz. ne derece faydalı olur bilemem ve sanırım yazılanları da dikkate almayacaksınız Hoşçakalın

yağız1

Üye
Üye
Aslinda gerçek şu bizler işe başlayacağiz iş yerinde yat kalk maaşini al mantiği vardi belkide bunun böyle olmadiğini gördük. Hiç birşey uzaktan göründüğü gibi kolay değil.
Ayrica daha düşük maaşa daha kötü ve yorucu işler yapanlar var unutmamak lazim... :))))
iki sene dediğin nedirki zaten yarim senesi bitti kaldi birbuçuksene :)))

derderbo

Üye
Üye
Bu kadar zorunuza gideceğini biliyordunuz neden tercihte bulundunuz.
Burda duygu sömürüsü yapmanıza gerek yok.Gidemezsiniz olur biter,sizin beğenmediğiniz hizmetli kadrosuna ihtiyacı olan binlerce engelli kardeşimiz var.

denizin kızı

Üye
Üye
neden tercihlerinizi abiniz yaptı? sonrasında siz bizzat kontrol etmediniz mi?

zeynepöykü

Üye
Üye
Bu kadar zorunuza gideceğini biliyordunuz neden tercihte bulundunuz.
Burda duygu sömürüsü yapmanıza gerek yok.Gidemezsiniz olur biter,sizin beğenmediğiniz hizmetli kadrosuna ihtiyacı olan binlerce engelli kardeşimiz var.
ne duygu sömurusu arkadasım?
tercihleri ben yapmadım diyorum yaa...
alla alla ne demek oluyo şimdi bu?
ben bilmiyodum ki hizmetli kadrosu ne iş yapar?
v.h.k.i nedir GİH nedir nerden bileyim...
ben düne kadar asalet nedir nezaman onanır,görevde yukselme sınavları ne zaman olur, vergi indirimi alırsan ne olur almazsan ne olur hiç bilmiyodum arkadasım...
herseyi atama olup bittikten sonra öğrendim...
ben hep özel sektörde çaliştiğim için bu konularla hiç ilgilenmedim yani...
kaldıki lafını esirgemeyen birine benziyosun...
muhatabım deilsin...

zeynepöykü

Üye
Üye
neden tercihlerinizi abiniz yaptı? sonrasında siz bizzat kontrol etmediniz mi?
Benim gibi o da tercih konusunda bilgisiz..
yani ne bileyim ne olursa olsun yerleşsin bitsin mantığıyla tercih yapmiş ki çıka çıka 12.tercih çıkmiş :s
peki bu kadrolar niye taksit taksit sunuluyo niye hep birden alım yapılmıyo?
1. tercih niye değerlendirilmiyo?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye