Yıldız

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykü adı: Yıldız

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YAZAR: A. Şebnem Soysal Acar

1975’de Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Klinik Psikoloji konulu yüksek lisansı ile Deneysel Psikoloji konulu doktora çalışmalarını yine aynı üniversitede tamamladı. Sanatla Terapi eğitimine devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası pediatri, psikiyatri ve psikoloji dergilerinde makaleleri yayımlandı.
2005 yılında “Türkiye Psikiyatri Derneği Prof. Dr. Mualla Öztürk Çocuk Ruh Sağlığı Ödülü”nü aldı.

Artık R Diyebiliyorum” isimli çocuk etkinlik kitabı Kök Yayıncılık’tan çıktı.

Halen, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda görev yapıyor. Olgu Psikolojik Danışma Merkezi’nde “Terapi Koltuğunda Sanat” söyleşileri ile terapi ve sanat ilişkisini sanatçı ve terapist konuklarıyla birlikte tartışıyor.

Öykü ve yazıları, Meraklı Minik, Eğlenceli Bilim, Çoluk Çocuk, Öğretmenin Dünyası, Psikeart dergilerinde ve Gazete Solfasol’de yayımlanıyor. TRT1 radyo’da yayınlanan Çocuklarla Başbaşa programında “Ben Kimim?” köşesini hazırlayıp, sundu. Şimdi dinleyicileri ile Çocukça isimli programda buluşuyor. TRT Okul’da yayınlanan Sizsiniz programının danışmanı ve daimi konuğu..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hasta olmak güzel şey. Evde kalmak. Yan gelip yatmak. Doğduğum günü düşünmek, büyümemi bana masalmış gibi anlatan anıların arasında gezinmek. Bir şekilde okuldan yırtmak, aylaklık etmek, kendimle baş başa kalmak güzel şey.

:) Şu an ben de bu ruh hali içinde sizlerin yazdığı güzel öyküleri okumaktan çok büyük keyif aldığımı belirtmek isterim. Emeğinize sağlık,

Tekerlekli Sandalye