Yozgat'ta 16 engelli Portekiz'e gidecek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yozgat'ın Aydıncık ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 'Hayat Boyu Öğrenme Programı' kapsamında belirlenecek 16 engelli, bir aylığına Portekiz'e gidecek.

Aydıncık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Ateş, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, engellilere yönelik hazırlanan 'Hayat Boyu Öğrenme Programı' kapsamında LDV sektörel programı IVT alanında Halk Eğitim Merkezi ile ortak yürütülen engellilere yönelik projenin kabul edildiğini belirtti.

Ateş, "Projemiz kapsamında, yerel ortaklarımız ile birlikte en az yüzde 40 fiziksel engeli bulunan 16 ile 29 yaş arası ilköğretim veya lise mezunu 12 engelli vatandaşımız, bir ay boyunca Portekiz'in Braga kentinde proje ortağımız bünyesinde 'Web Programlama' eğitimi alacaklardır. Portekiz'e, program dahilinde yapılacak yolculukta ve konaklamada dahil bütün giderler proje kapsamında karşılanacaktır." dedi.

Projeye başvuracak engellilerin, Aydıncık Halk Eğitim Merkezi'nin resmi web sitesinde yer alan 'Proje Başvuru Formu'nu doldurmaları gerektiğini ifade eden Ateş, "Engelli vatandaşlarımız, HEM'in web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak, başvuru ile birlikte engellilik durumunu gösteren sağlık raporu ve nüfus cüzdan fotokopisi ile müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekiyor. Başvuru tarihi 30 Eylül tarihinde sona erecektir." diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye