Yüde oranlari ve maliye

yasar7233

Üye
Üye
merhaba.hastaneden aldığım sağlık kurulu raporunda sağ 3.4.5. parmak tendon transferi kontraktör.engel oranı % 10 yazıyor. sağlık müdürlüğünden sürücü adayları ve sürücüler için sağlık raporunda ortopedi dr.özel tertibatlı araç kullanabir.komisyon da 47-78-102-10,20 yazmış.iki sorum olacak.1-% 10 oaranla ötv siz araç alabilirmiyim.2-hast. aldığım sağlık kurulu raporunda elgelliler için özel tertibatlı araç kullanabilir yazılması gerekiyormu. maliye nin yeni yasadan bilgisi yok galiba hast. raporunda engelliler için özel tert.araç kullanabilir yazmasını istiyor. hastana sağlık kurulu da 1 ocaktan itibaren yasa değişti müdürlük yazmış biz yazmıyoruz artık diyor. bilgilendirirseniz sevinirim .teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, şurada yanıtladım ama http://engelliler.gen.tr/f18/engelli-arac-aliminda-rapor-yuzdesi-orani-28904/
O konuda sormadığınız soruların yanıtınıda bu başlık altında vereyim. ÖTV indirimli araç için "özel tertibatlı araç kullanır" ibaresi yeterlidir. Bunun dışında "engelliler" diye bir ibareye gerek yok. Zaten özel tertibat olayı engelliler için geçerli bir olay.

Tahsin82

Üye
Üye
Merhabalar ben 2006 yılında yurt dışından araç getirdim 10 senem doldu ama bana yardımcı olan iş takipçisi raporumda "tartibatlı araç kullanabilir ibaresi" olmadan işlemlerimi halletti. şimdi ise yeni araç almak istiyorum ama yeni mevzuat gereği tertibatlı araç kullanabilir ibaresi hastahanelerce yazılmıyormuş bu durumda %60 engelli olmama rağmen engelli aracı alamayacakmıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tekerlekli Sandalye