Yüksek değerde araba aldığımız için bakım maaşımız kesilirmi?

karo71

Üye
Üye
Iyi gunler arkadaslar size bi sorum olackti benim oglum % 90 zihinsel engelli 2 yildir bakim parasi aliyorduk bu ayligi alirken üzerime düsük degerde bir arac vardi abimindi ama benim üstume kayitliydi 1yil oncede engelli araci aldm 40000 degernde yarisini hanimn altinlarini bozdurarak pesin verdim diger yarisinida kredi cekip almistm ama aldigim tarihte bildirmem gerekiyormus ben bildirmedim taaki gecn hafta heyet gelip bu bilgiyi verene kadarda bilmiyordm evde gelir artisimz yok 5 kisi yiz esim ben ve 3 tanede cocugm hepside kucuk asgari ucret maasliym baska hic bir sekildede ek gelirimiz yok heyet bizden eski arabanin abimin ustune devredilmesini ve maas bodrosunu shcek getirmemi yeni arabaminda bildirilmesini istedi bana 2 gun sure verdi ve ben bunlari teslim ettim simdi sorum su bakim maasim kesilirmi ? kesilirse nasi bir dilekce ile itiraz ede bilirm ?bana yardimci olurmusnz bu konulardan hic bir bilgim yok nasi bi yol izliycem konulardan not: eve gelen heyet kesilir yada kesilmez demedi dosyayi ank yolluycaz biz dedi net bir sey soylemedi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konudaki insiyatif tamamen SHÇ e ait. Kesilr yada kesilmez demek imkansıza yakın. Aracın değerinin 40 bin tl olması yetkilileri huylandırmış olmalı. Sonucu beklemekten başka çare yok.

karo71

Üye
Üye
Halil bey benim gelirim sadece asgari ucret esimin altinlarini bozdurarak aldim baska hic bi sekilde gelirm yok egerki kesilirse itiraz dilekcesi olarak ne yapa bilirm nasi bi yazi yazmaliym yardimci olurmusunz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İşte gelirimiz sadece asgari ücret diyorsunuzda kurumda asgari ücretle çalışan biri nasıl oluyorda 40 bin tl değerinde araba alıyor diye soruşturma başlatabilir. Tabi bunlar olması muhtemel şeyler Şu an için olan bişey yok. Gelişmelere göre hareket ederiz. Şimdilik beklemede kalmak en doğrusu...

karo71

Üye
Üye
Tesekkurler halil bey ilginize durum netlestigi zaman tekrar bilgi verecegim dediginiz gibi suan beklemekten baska carem yok.

beyazkelebek

Üye
Üye
bozdurduğun altınları ispatla derlerse nasıl isptalicaksın? birde evde bakım bağlanırken o altınları bildirmek lazım mı imiş onuda sor bence.

karo71

Üye
Üye
Bakim maasi ilk baglandiginda gelen heyet altin varmi diye sormadi bende birsey demedim hanimin altini var diye sordugi aylik gelir ek gelir arac ev varmi onu soylemisti

kaptan tito

Üye
Üye
rahat ol maaşını kesmezler HELE ALTINLARI HİÇ SORMAZLAR:):).senin hatan bildirmemek keşke bildirseydin.bendede 55.000 binlik araç var ama ben buna dikkat ettiklerini bildiğimden almadan önce faturayı götürdüm bunu alacam sorun olurmu dedim.baktılar dedilerki zaten 20.000 lik aracınız var onu satıp bunu almış olacaksınız sorun yok alabilirsiniz dediler.ama hiç aracım olmasaydı sorun olurdu dediler.abinizin aracı oraya işlenmiş sizin aracınız var gözüküyor zaten değiştirmişiniz gibi. sadece 2 araç üstünüze olduğu için sorun çıkar onun içinde abinizin aracını biran önce abinize verin sorun ckarsa 2 araç üstünüze kayıtlı olduğundan çıkar ki zaten iyi niyetli bir sekilde uyarmışlar.yapmanız gerekeni demişle. Devretmez seniz sistemde 2 araç gözükür sistemde gözükür keserler.birde çektiğin kredi, SHÇEK gösterdiğin maaşlardan yüksek krediyse keserler maaşla ödediğin kredi yüksekse
yoksa rahat ol kesmezler

karo71

Üye
Üye
Suan beklemekten baska carem yok sanirim bilgi verirler ins vermezlersede mayis maasindan belli olur bakalim sonuc ne olcak

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Sizlerden her geçen gün yeni şeyler öğrenmeye devam ediyorum. Asgari ücretle geçinen ve engelli çocuğa sahip olan birisi neden sıfır araç sahibi olmasın ki. Üstelik aracı nasıl aldığını da bu kadar içtenlikle anlatabiliyorken. SHÇEK yetkilisi değilim ama olsaydım eğer bu konuda bir sorun çıkarmazdım. Burada eksik olan sadece geç bildirim ve üstünüze iki aracın kayıtlı olması olabilir sadece ama onuda açık bir dille yanıtlamışsınız. Aslında engelilerin yada engelli yakını olanların araç sahibi olmasını kolaylaştırmak devletin bir görevi olmalı ama bu konuda diğer yardımlarını da engelli vatandaşından esirgemeyen devletimiz sağlıklı insanların her türlü mal varlığına sahip olmasına göz yumarken sadece asgari ücretle geçinmek zorunda kalan bir aile babasının engelli çocuğuna baktığı için verdiği yardım parasını kesmek için elinden geleni yapıyor.

Burada en çok takıldığım sorun nerede biliyor musunuz? bir arkadaşın altınların hesabını sorarlarsa demesi :) Üstelik bu ülkede fiatı 350.000 tl olan aracı satın almak için şubeye gelen müşterinin kimliğinde doğum tarihi gözüme takılmıştıda daha 94 doğumlu bir gence bu kadar parayı nereden buldun, bu hesaba nasıl yatırdın diye araştırmayan, sormayan, sorgulamayan bir sistemin varlığı beni düşündürüyor. Türkiyenin diğer yüzü denilen olağanüstü zenginlerin sahip oldukları servetlerini nasıl elde ettiklerine karşın hiç bir araştırma yapma gereği duymayan bir düzende olan her zamanki gibi en düşük gelire sahip kesime oluyor maalesef.

İnşallah almakta olduğunuz maaşta bir kesinti yapılmaması dileklerimle...

karo71

Üye
Üye
Gazoz agaci cok gusel aciklamişsin tsk ederm benden istemis oldugu evraklari teslim ettigimde bana sordular gelir artisi yada ek gelir varmi diye. Maasim var birde bahsiş aliyorm arada madem herseyi istiyosunuz bunuda yazin dedim memurun bana verdigi cevap aynen şu oldu belgeleyip getirmeniz lazim calistiginiz yerden yoksa buraya kayit edemem dedi ben bunu nasil belgeleye bilirim her bahsiş aldigimda müsteriden onayli tastikli kagitmi alcam anlamadimki

beyazkelebek

Üye
Üye
keşke herkes gazoz agacı gibi polyanna olsaydı memlekette hakime savcıya gerek kalmazdı. herkes pamuk prenses ve yedi cüceler gibi mutlu yaşar giderdi.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam beyazkelebek,

Keşke sizin dediğiniz gibi polyanna olabilsem yada bir ömür boyu polyannacılık oynayabilseydim ama hayat buna izin vermeyecek kadar adaletsiz ve kimseye hakettiği bir yaşamı altın tepside sunmuyor. Sizde en az benim kadar bilirsiniz ki bu ülkede zaten yeteri sayıda hakim ve savcı var var olmasına ama önemli olan nicelik değil niteliktir.

Sizinde diğer gerçeklere baktığınız ölçüde üyelerin samimiyetine inanmanız ve farklı bir bakış açısıyla iletişim kurabilmeniz dileklerimle...

okatur

Üye
Üye
arabada alınıyomuydu dikkate yahuuu, o zaman hükümet engelli ve özürlüleri nüfustan çıkarsın, e öyleya ilk başta sevindir engellileri bakım parası adı altında verdiğin yardımla,sonra tıka boğazına diken üstünde yaşat onları, acaba ben şunu alsam kesilirmi yardım parası yo benim şu şu şu var acaba kesilirmi.
nedir bizim çektiğimiz yahuuu STK lar ne iş yapar engelliler konfederasyonu nedir ne iş yapar yahu, şaşmamak elde değil yani, biz neden sus pus oturuyoruz yahuu.
söylesenize hakkımızı aramayacağızmı yok yani şaştığım yer 3 aylık maaşımızı zaten geri kalmış ülkeler gibi 3 ayda bir veriyon, bide tutmuş engelliye bütün aileyi dahil ediyon, sizin zorunuz verdiğiniz o üç beş kuruş maaşsa, ve kesme taraftarıysanız neden onu bunu sürüyosunuz ortaya kesin gitsin biz yine sus pus oturup bekleriz, her zaman yaptığımız iş zaten bu. neyse bu konu çok daha su kaldırır, yazdıkça yazasım geliyor, biz birlik olup hükümete isyan bayraklarını açmadığımız sürece böyle korkuları çok daha yaşarız, kesin ve kati bir yasa çıkarttırmamız lazım bizim bu üç aylıklar için hükümete devlete...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Gazoz agaci cok gusel aciklamişsin tsk ederm benden istemis oldugu evraklari teslim ettigimde bana sordular gelir artisi yada ek gelir varmi diye. Maasim var birde bahsiş aliyorm arada madem herseyi istiyosunuz bunuda yazin dedim memurun bana verdigi cevap aynen şu oldu belgeleyip getirmeniz lazim calistiginiz yerden yoksa buraya kayit edemem dedi ben bunu nasil belgeleye bilirim her bahsiş aldigimda müsteriden onayli tastikli kagitmi alcam anlamadimki

Belgesiz gelir geçerli değildir tıpkı sizin almakta olduğunuz bahşiş adı altında belgelenemeyen gelir gelir sayılmayacağından aslında hiç söylemenize bile gerek yoktu ama siz dürüstlüğünüz ve tüm samimiyetinizle beyan etmişsiniz. Artık yapacak bir şey yok şu an için ama aklınızda olsun bu ülkede devlet memurları genelde insiyatifini kullanarak işlem yapıyor.

Allah yar ve yardımcınız olsun dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye