Yüksek Lisans Tezi: Engelli Bireylerin Ulaşım Tercihleri

mehmetch

Üye
Üye
https://docs.google.com/forms/d/1HGuDLm7-e1aWqozpQP1dcceE660roZ3B5haG2UuWuzk/viewform?usp=send_form
Yukarıdaki adreste bulunan anketi yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
Genel olarak İzmir ile ilgili anket; fakat, yaşadığınız ilçe kısmından diğer'i seçerek ve İzban yerine kullandığınınz hafif raylı sistemleri (şehir içi banliyo tren hatları gibi), izban, metro, vapur seçeneklerine sahip değilseniz de onlarla alakalı kısımlarda Fikrim Yok şıkkını işaretleyerek de doldurabilirsiniz anketimizi.

Teşekkürler şimdiden.

not: kırmızı * ile işaretli sorular cevap verilmesi zorunlu sorulardır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anketi doldurdum. Arkadaşlar lütfen sizde 5 dk nızı ayırarak anketi doldurunuz....

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Yüksek lisans teziniz için yardımcı olmak isterdim ama sorular çok fazla, gereksizce hazırlanmış ve anket oldukça uzun. Bu yüzden anketinizi sıkılarak yarım bıraktığımı belirtmek isterim. Oysa artık benimde yüksek lisans yapacak olan bir öğrencim var ve bu tür anketlerin çok daha ince düşünülerek hazırlanması ve okuyan kesimi bunaltmayacak türde pratik, az sorudan oluşan ve asıl amacı belirtmeye yönelik hazırlanmış olmasını yeğlerdim. Ben ilk defa bir anketi üzülerek yarım bırakıyorum. Ama yine de size yardımcı olmak için tek bir cümle olarak,

Ben İstanbulda oturduğum için en çok kullandığım toplu ulaşım aracı metro. İzmir içinde İzban isimli metronuzun diğer tüm toplu ulaşım araçlarını geride bırakacak kadar ulaşılabilir, erişilebilinir, kolay, engellilere uygun, rahat, konforlu ve tercih sıralamasında ilk sırada olacağını düşünüyorum.

Nasıl ki İstanbulda her yere metro, heryerde metro uygulaması bu kadar ses getirdiyse İzmir içinde her yere İzban ve her yerde İzban çok başarılı olacaktır.

mehmetch

Üye
Üye
@Halil Yılmaz @İskender Durgun anketi doldurduğunuz için ve @Gazoz Agacı görüş ve eleştirileriniz için teşekkür ederim.
yalnız anketi yollamadan önce 5 kişiye yaptırdım ortalama 4 dakikada çözdüler, fakat google form'un kabul edeceği kısımlara çevirmek için bazı kısımlarda farklı ölçekler kullanmak durumunda da kaldım, o yüzden de biraz uzun ve karışık görünüyor.

Tekerlekli Sandalye