Yüksek tansiyonda hangi oranda rapor verilir?

yaşar18

Üye
Üye
arkadaşlar yüksek tansiyondan oran için ilaç kullanım raporu yeterlimi.maliye yüksek tansiyon için hangi
sonuçları istiyor arkadaşlar bilen varmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı cetvelinde şu oranların verileceği yazıyor...

HİPERTANSİYON
Klas 1: Antihipertansif tedavi kullanan ve komplikasyonu olamayan kişiler % 10

Klas 2: Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden birisi varsa % 20
1. Proteinüri
2. Hipertansif retinopati (Gunn belirtileri)
3. Hipertansif serebrovasküler hastalık
4. Sol ventrikül hipertrofisi

Klas 3: Kişi antihipertansif tedavi alıyor ve aşağıdakilerden iki veya daha fazlası varsa % 50
1. Diyastolik kan basıncı > 120mmHg (maksimal tedaviye rağmen)
2. Proteinüri ve böbrek fonksiyon bozukluğu (serum kreatin ve BUN düzeylerinde artış veya kreatin klerensi <% 50 olması)
3. Hipertansif serebrovasküler hastalık ve kalıcı nörolojik defisit
4. Sol ventrikül hipertrofisi
5. Hipertansif retinopati (evre 3-4)

amagra

Üye
Üye
merhaba yüksek tansiyon hastasıyım ama ilaç kullanmıyorum tansiyonum 18-10 kurula başvurdum kulağımda da işitme kaybı var ...şunu sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ... ilaç almaya başladım ama hala 18 lerde geziniyor hiç düşme olmadı ...eğer yüzde 40 almaz isem 7-8 ay sonra gene başvuracağım yüksek tansiyonumu daha sağlıklı kurula nasıl sunabilirim saygılar sevgiler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anlayamadım sorunuzu. Yüksek tansiyonu kurula nasıl sunacağım derken neyi kastediyorsunuz?

amagra

Üye
Üye
merhaba yani şöyle bu gümlerde 2 yıllık ilaç raporu verdi şu an gözetimdeyim 12 şubatta kaydettiğim değerleri doktora göstereceğim ve ilaç kullanan bir hasta olacağım engelli oranınımın yüksek çıkması için doktordan bir belge almam gerekir mi

amagra

Üye
Üye
kurula verdiğim raporda sadece dahiliye doktoru tansiyonumu ölçtü ve 16-10 yazdı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık raporu için başvuru yaptığınızda tüm branş dr larına muayene olursunuz. Sonrada heyete girersiniz. Hastalık / sakatlığınızı branş dr u sizle ilgili bulguları orada söyler ve heyet oran verir. Süreç bu şekilde.

çalıkuşu

Üye
Üye
merhababugün heyete girdim ve sonuçlar şöyle;
kardiyoloji %20
endokrin%20
üroloji%10
dahiliye%10
göz%7
yüzde 40 rapor alabilirmiyim,bilgisi olan yardımcı olabilirmi?teşekkür ederim şimdiden.

çalıkuşu

Üye
Üye
eminsiniz demi,nasıl hesaplandığını bilmediğim için endişeliyim,inş dediğiniz gibi olur teşekkür ederim..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tam hesaplamayadım ama yaklaşık olarak %50 gibi bir oran alıyorsunuz. İçiniz rahat olsun...

ermaser

Üye
Üye
Halil bey slm ben veegi indirimi var 2016 aldim raporu isitme ve astim surekli sadece ssk vermedim emekli olabilirmiyim acaba 2009 girisliyim 3120 gunum var

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=22012]ermaser[/MENTION] 2008 sonrası işe başlayanların vergi indirimi belgesi almaları zorunlu değil. ne zaman emekli olacağını hesaplamamız için sakatlık oranını yazman gerekir. hangi oranda engellisiniz?

Tekerlekli Sandalye