yüzde 70 ağır engelli raporum 3.maaş başvuru da onaylanmadı.lütfen yardım..

zülfikar cömert

Üye
Üye
01.21.2020 de ilk başvuruyu yaptım hanede evlenmiş gitmiş kardeşim ve teyzem bizde olduğu için red edildiği ve teyzelemle kardeşimin gerçek yaşadığı yere aldırmam söylendi aldırdım.. ertesi gün bunu söyledim sisteme girip teyzemle kardeşimin artık biz de gözükmediğini bi daha başvurmam gerektiği söylendi 8 martta tekrar başvurdum 16 nisanda yine red geldi sebebini sorduğum da yine hanede teyzemle kardeşimi söylediler dedim hayır bunu 1.5 ay önce değiştik sizin memurda teyit etti sonra bi daha başvuru dediler 29 nisanda başvurdum eve gelen olmadı sorgulayınca şu an muhtaçlık sınırının üstünde diyor hanede 4 kişiyiz eve giren tek gelir 2324tl..ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMCI OLUN BUNLARI NEREYE ŞİKAYET EDEBİLİRİM.ben ne yapacağım benim sezgilerim sanki kasıt var gibi hakkımı nasıl nerde arayacağım 5 ilaç kullanıyorum 2sini devlet ödemiyor 270 tl sırf onlar görme engelliyim raporum sürekli ve ağır.. allah rızası için bana bi yol gösterin.. biraz uzun oldu kusura bakmayın 4 aydır çektiğim için böyle uzun oldu lütfen bi yardımcı olun yol gösterin..

septik

Editör
Editör
[MENTION=25359]zülfikar cömert[/MENTION]

Sydv na bir itiraz dilekçesi yazın, dilekçeye cevabı yazılı olarak istediğinizi belirtin. Sydv dan gelecek cevaba göreki olumlu olacağı kanısındayım, olumsuz olursa dava açarak 2022 maaşınızı bağlattırabılırsınız.

zülfikar cömert

Üye
Üye
cevabın için tşk ederim abi... şimdi 4 kişiyiz evde babam sigortalı ondan olabilir diyenler var sizce de öyle mi evde sigortalı olunca engelli maaşı bağlanmıyor mu...

septik

Editör
Editör

Rica ederim. 2022 Engelli maaşına müracaat eden kişi reşit ise, sgk dan yararlanmıyorsa ve hanedeki kişi başı gelir 701 tl yi aşmıyorsa maaş bağlanır. Sizin durumunuzda sanırım henüz adres değişiklikleri güncelleştirilmediği için sydv eski veriler üzerinden müracaatınızı red ediyor.

zülfikar cömert

Üye
Üye
sigortalı varsa bağlanmaz diyenlerde var abi

abi ben şikayet etme hazırlığı içindeydim şimdi evde sigortalı olan varsa gelir kriteri tutuyo olsa bile sigortalı biri olduğu için verilmiyor diyenler var iyice kafam karıştı abi

septik

Editör
Editör

Siz reşit yani 18 yaşından büyükseniz evdeki sgk lılar ile alakanız olmaz şahsi durumunuza bakarlar, sizin sgk nız yoksa sorun yok itirazınızı yapın yazılı cevap isteyin elinizde belge olsun.

zülfikar cömert

Üye
Üye
raporda bu abi

rapor.jpg raporda bu abi yazılı cevap alıp öyle mi şikayet edeyim

zülfikar cömert

Üye
Üye
abi evde 4 kişiyiz bi sigortalı var annem ev hanımı ben ve kardeşimin de bi geliri yok araba yok mal yok tapu yok arsa yok para yok resmi olarakta yok

zülfikar cömert

Üye
Üye
rapor.jpg abi rapor bu evde bakım dışında bu rapor 2022 almazmı biz evde bakım istemedik 2022 istedik .. ayrıca cimere şikat ettim 35 gün oldu bi dönüş yok

zülfikar cömert

Üye
Üye
rapor.jpg abi rapor bu evde bakım dışında bu rapor 2022 almazmı biz evde bakım istemedik 2022 istedik .. ayrıca cimere şikat ettim 25 gün oldu bi dönüş yok

eagle20

Üye
Üye
kardeşim normalde onu vermeleri gerekir 2800 olması lazım 4 kişil gelir olan ailenin heyet kafasına göre muhtaçlık yapmuş kanunu çiğnemiş 2324 belirtmişin ki 3 kişi olsanız vermezler ama 4 kişisiniz evde bakım istemiyorsunuz bunu kesin alırısnız ama evde bakım daha yüksek ona başvurun bence

zülfikar cömert

Üye
Üye
HANE İNCELEMESİ SONUCUNA GÖRE HANE GELİRİNİZ MUHTAÇLIK SINIRI ÜSTÜNDE OLDUĞUNDAN TALEBİNİZ MÜTEVELLİ HEYETİ TARAFINDAN REDDEDİLMİŞTİR.
19.05.2020 3 başvurudada bu çıkıyor.. cimere yazdık dönüş olmadı benim sezgilerim bilerek kasti vermedikleri yönünde ne yapıcam bilmiyorum

eagle20

Üye
Üye
HANE İNCELEMESİ SONUCUNA GÖRE HANE GELİRİNİZ MUHTAÇLIK SINIRI ÜSTÜNDE OLDUĞUNDAN TALEBİNİZ MÜTEVELLİ HEYETİ TARAFINDAN REDDEDİLMİŞTİR.
19.05.2020 3 başvurudada bu çıkıyor.. cimere yazdık dönüş olmadı benim sezgilerim bilerek kasti vermedikleri yönünde ne yapıcam bilmiyorum

kardeşim heyet muhtaçlık aştı diyorsa kaçırdığınız birşey var demek ev sizin mi hisse tarla var mı ev rayiç bedelini hesaplama yapmış olabilirler

zülfikar cömert

Üye
Üye
yok abi yok kesinlikle yok şöyle oldu ilk başvuru red olduğunda gidip sorduğumda evlenmiş gitmiş kız kardeşim ve teyzem bizde gözüküyomuş onlarda sigortalı ondan red edildi dediler gidin onları haneden çıkarın dediler teyzemle bacımı gerçek yaşadıklaı yere aldırdık ertsi gün gittik memur sisteme girdi baktı teyzenle kardeşin çıkmış tamam tekrar başvyr dedi başvurduk yine red geldi üçüncüyü başvurduk yine red..

durukirfan21

Üye
Üye
Zülfikar kardeş evde sigortalı çalıştığı için engelli maaşı Değilde AmA EvDe Bakım Aylığı alırsın Birde EvDe Bakım Aylığı Daha Fazla.... BoşuNa şikayette Bulunma

SM-G570F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bedrettini

Üye
Üye
maaşın evde sigortalı kişi yüzünden baglanmaması gibi bir durum yok.gelir fazla denmiş.mütevelli heyetine verilen raporun içeriğini öğrenmeniz gerekiyor.eve giren tek maaş,engelli maaşının alınmasına engel değil.bu cok acık.valilik binalarının girişinde yanlış anımsamıyorsam vatandaşlık yardım masaları var.oraya başvurup sorununuzun yeniden değerlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye