Yüzde kaç engel çıkar?

Cannursoy

Üye
Üye
Katılım
Ara 11, 2020
Mesajlar
1
Tepkime Puanı
0
Puanları
0
Merhabalar herkese. Babamın üstüne 90 engel raporuyla araç almak istiyoruz ama raporumuz yok. Arabayı almak raporu almaktan daha kolay gibi gözüküyor zaten. Mevcut bulunam hastalıkları ben sayayım isterseniz sizlerde yorumlarınızı söylersiniz.
1-2005 yılında bypass olundu 4 damar değişti. Anjiyo ve ilaçla damarlar açılmadı damarlarda darlık var.
2- bypasstan sonra bacaktan alınan damarların sonrasında bacakta varis oluştu ve varis çorap giyilmesine rağmen geçmedi 15 yıldır devam etmekte.
3- astım rahatsızlığı var her gün 2 adet sprey kullanılıyo. Yeşile karşı alerjisi var soğandır falan mesela.
4- yaş 65
5- 2015 yılında ikinci kalp krizi geçirildi ve stent takıldı
6- arabayı kalpten dolayı kullanamıyor heyecan yapıyor nefes nefese kalıyor dikkatsizlik söz konusu.
7- gözlerde de yakını ve uzağı gözlüksüz görememe sorunu var.
8- tansiyonu var çok mu az mı bilmiyorum ama ilacını düzenli olarak kullanıyor.
bütün bunlara 90 engel çıkar mı acaba? 2014 yılında stentten önce sadece kalp rahatsızlığını belirterek heyete girmiş astıma veya varise bakılmamış. %37 çıkmış. Zaten rapora başvuru yapılırken ötv indirimi için yapıldığı belirtiliyor. Heyetteyken arabayı rahatsızlıklarından dolayı kullanamadığını bu sebeple hastane ve günlük ihtiyaçları için araba alınacağını ve çocuklarının bu konuda yardımcı olacağını söylerse bu raporun oranını etkiler mi? Şimdiden teşekkürler.
 

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Katılım
May 19, 2010
Mesajlar
14,113
Tepkime Puanı
16
Puanları
38
Yaş
47
Babanızın ÖTV indirimden faydalanması için minimum %90 oranında rapor alması gerekiyor. Bu saydığınız hastalıklar düşünüldüğünde bu oranda rapor almanız çok güç (bence)
 

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Katılım
Nis 23, 2012
Mesajlar
9,263
Tepkime Puanı
29
Puanları
48
Yaş
51
Merhaba,

Hastalıkların verileceği bir oran elbette var ama bu oranın %90 olması imkansız ve ben derim ki eğer amaç sadece Ötv den yararlanmaksa (Araç alımı ise) hiç babanızı yormayın, hastanede rapor peşinde sürüklemeyin :( Üzgünüm ama babanızın bu bahsi geçen rahatsızlıklarına bakılarak %90 rapor alabilmesi gerçekten çok zor...
 
Üst