Yüksek Sağlık Kurulu İtiraz

omerdoruk

SMS Activated
Aralık/2018 ayı içerisinde 5510 sayılı kanun 28. maddeye istinaden 4b ( BAĞKUR ) sigortalısı olarak emekli olabilmek için başvurdum.
18 yıl 4680 gün ve % 40 sağlık kurulu raporu ile.

Heyete girdim ve kendilerinin bir oran vermediğini sonucun bana SGK dan bildirileceği soylendi.
Pazartesi günü SGK Yı aradım ve % 38 oranla red edildiği söylendi.

Ben heyete girdiği vakit Kardiyolojiye gittiğimde eksik Epikriz yazdığını sonradan öğrendim. Sonra tekrar muayene oldum ama bana sisteme giriş yapamadığını bende olan evrakları heyet dosyasına koymamı heyetin düzelteceğini söyledi.

Şuan Ankaranın verdiği oranı % 38 olarak telefonla öğrendim ama elimde sağlık raporu yok. SGK Gaziosmanpaşa kendilerindede olmadığını veremeyeceklerini söyledi.
Neye ne kadar oran verdiklerini bilemiyorum.

Bu işlemleri yaparken aynı heyete girdikten sonra Bağcılar Devlet ede ekstradan sağlık raporu için başvurdum ve % 45 oran ile rapor aldım.

Dün GOP SGK ya gittiğimde hakem hastaneye sevk olamayacağımı söyledi.
İtiraz bile edemeyeceğimi söyledi.

Bir şekilde durumu anlatınca YÜKSEK Sağlık kuruluna itiraz dilekçesi kabul ettiler. Ekinede Bağcılar Devlet hastanesinden alğım % 45 oranlı raporuda koydum.

Vede şöyle bir durumda var ben % 40 raporla emekli olmak istiyorum ama işlemler hep % 60 malulluk ile ilerliyor. Dilekçeler vs hep böyle kabul ediyorlar.

Merak ettiğim İtiraz sonucunda Hakem hastanesine Sevk olmuyormu, Yüksek Sağlık Kurulu kararı kesinmi İtiraz edilemiyormu. Yüksek sağlık Kurulu hakem hastaneye sevk edermi.

Yüksek Sağlık Kurulu sonucu red gelirse mahkemeye verebilirmiyim.

Teşekkurler

5510 sayılı kanunun 28. maddesi, bağ-kurlu engellilerin emekliliğini düzenler. Buna göre bağ-kur mensubu engelliler den % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
% 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
% 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
primle emekli edilirler
Mahkeme yolu her zaman açıktır. Olmadı işlemi malulen değilde kademeli engelli emekliliği üzerinden başlatırsınız.

5510 sayılı kanunun 28. maddesi, bağ-kurlu engellilerin emekliliğini düzenler. Buna göre bağ-kur mensubu engelliler den % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 15 yıldan beri sigortalı olmaları ve 3960 gün,
% 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
% 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
primle emekli edilirler
Mahkeme yolu her zaman açıktır. Olmadı işlemi malulen değilde kademeli engelli emekliliği üzerinden başlatırsınız.

Ben zaten kademeli engelli emekliliği için başvuruyorum ama onlar işlemleri malulen üzerinden yapıyor.
Doktorlar kafalarına göre bakmıyorlar bile doğru dürüst. SGK memurları oyle ALLAH insanların yardımcısı olsun.

Birde mahkeme ile uğraşacağız demek oluyor

Geri