Yurt dışından ötv muhafiyetli ve özel tertibatsız bir araç getirmenin şartları nedir?

vevis

Üye
Üye
öncelikle herkese merhabalar.
ben %95 raporlu dedem adına araç almak istiyorum. yutr içindeki işlemler hakkında forumdan yeterince bilgiye sahip oldum. emeği geçenlerin ellerine sağlık. çok faydalı olmuş hakikaten.

benim sormak istediğim konu şu: herhangi bir özel tertibatı bulunmayan bir aracı yurt dışından ötv muafiyeti ile alabilirmiyim? alabiliyorsak, bunun yolu yordamı nedir. hangi aşamaları takip etmeliyiz vs...

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

selam ve saygılar...

vevis

Üye
Üye
dediğiiniz sayfayı okudum ama yanlış anlamadıysam özel tertibatlı araçlardan bahsediliyor. benim dedemin raporu ise %95. özel tertibat gerekmiyor. bununla ilgili idi sorum. bir de aynı iş ve işlemlerden geçmesi gerekiyorsa hakikaten uzun bir süreç gibi görünüyor.

acaba %90 üzerinde raporla özel tertibatı olmayan araç getiren varmı bildiğiniz. maliyeti türkiyedekinden azmıdır. yani buna değermi?

ilginiz için teşekkürler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yok yurt dışından araç getirmek hem çok uğraştırıyor hemde öyle ahım şahım bir avantajı yok. Onun yerine yurt içinden ötv indirimli araç alırsanız daha uygun olur.

vevis

Üye
Üye
teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye