Yurtdışından araç alanların 2022 maaşları kesilir mi?

RızaÇalınbay

Üye
Üye
Avrupadan bir araç getirtmek istiyorum getirmek için bütün şartlarım uygun ancak bir konuda da bilgi alıp ona göre hareket etmek istiyorum, şuan 3 yıldır engelli maaşı alıyorum araba almamın bu maaşa bir zararı olurmu, maaşın kesilmesine yol açarmı?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Ne kadarlık bir araç getirmeyi düşünüyorsunuz ki?

RızaÇalınbay

Üye
Üye
12bin euro civarında bir araç alacğız yani tam olarak 12bin olmayabilir düşündüğümüz rakam 12bin ile 15bin arasında.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şimdi getirilen araçn her ne kadar engelli aracı olsada engelli aracı olduğunda bir gelir getirmesede büyük ihtimalle 2022 maaşınız kesilir, zira siz 2022 maaşını alırken evde kişi başı düşen geliriniz 98 liralık muhtaçlık sınırının altındadır, alacağınız araç ortalama 25 bin liralık araç olunca kurum ister istemez, bu durumu şöyle yorumlar kişinin 25 bin liralık aracı alacak maddi gücü varsa 2022 maaşına ihtiyacı yoktur diyebilir, şöyle de bir durum var 2022 maaşı alan binlerce engellinin arabası var ama fiyatı az ama çok, bu konuda her ilde değişik uygulamalar var.. Ben sizin yerinize olsam önce sgk ya gidip bu konuda bir dilekçe verip yazılı bilgi talep ederim, eğer alabilirsiniz araç derlerse ilerde sıkıntı çıkarsa bile o yazılı evrak sizin için bir ispat olur alamazsınız derlerse zaten alamazsınız.

Tekerlekli Sandalye