Yurtdışından araç alırsam evde bakım parası kesilir mi?

Sunay Karataş

Üye
Üye
Avrupadan bir araç getirtmek istiyorum bu durumda aldıgım evde bakım maaşı kesilirmi bu konuda bilginiz varmı.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alanların araçlarının olması maaşın kesilmesine yol açmaz ancak araç çok yüksek fiyattaysa kurum insifitayini kullanıp kesebilir bu konuda araç almadan önce mutlaka SHÇ ile görüşmenizi öneririm.

Sunay Karataş

Üye
Üye
Babam emekli oldu emekli ikramiyesiyle 20000 liralık bir araç almayı düşünüyoruz, aracı burdan almak yada dışardan almakla ilgili bir durum olabilirmi maaşın kesilmemesiyle ilgili.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Dediğim gibi 20bin lira çok rakam shç uzmanı kanaat ederse ihtiyaç yoktur evde bakım maaşı kesilsin diye, maaşınızı keserler ben olsam önce kuruma sorarım bu arada aracı burdan almak yada dışardan getirmek arasında kurum için bir fark olmaz..

asd

Üye
Üye
evde bakım ücreti alıyorum.biz 14.000 lik bi araba aldık normalde özrlü maaşını ayın 21 inde alıyoduk.bu ay ücreti çekmeye gittiğimde ücret yatmamış.aldığımız araba aylığımızın kesilmesine neden olurmu?

asd

Üye
Üye
SHÇ ye göre kaç binlik araç maaş kesilmesine neden değildir?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Böyle bir rakam vermek anlamsız olur karar SHÇ uzmanlarının, sizden araç aldıktan sonra bir gelir durumu incelemesi için evrak isteyebilirler eğer yapılan güncel araştırmada 363 liralık evde bakım maaşı kişi başı düşen gelir aşılmıyorsa sıkıntı olmaz maaş kesilmezz. Tabi dediğim gibi son karar Uzmanların net birşey söylemek mümkün degil.

Tekerlekli Sandalye