Yüzde 49 engelli raporu emeklilik şartları

Merhaba ben tiroid kanseri sebebi ile ameliyat oldum sonrasında onkoji Astım ve ebdokrinden yüzde 49 engelli raporu aldım ayrıca raporumda duygusal ve ağır yorucu ve dikkat gerektiren işlerde çalışamaz diyor
Yaklaşık bir yıldır da anksyite bozukluğu sebebi ile dönem dönem ilaç alıyorum ancak raporumda psikolojik bir oran yok rapor oranını nasıl artirabilirim birde raporun alındığı hastane dışında bir hastanede psikolojik tedavi alıyorum.
Kısacası 22.06.2004 ssk girişim var 1600 günüm yaklaşık 1250 günde bagkurum var nasıl emekli olabilirim iş buluyorum ancak hiç yerinde duramiyorum boğuluyorum gibi oluyor lütfen bilgi verin....

Merhaba, sağlık kurulu raporu alırken kişideki tüm hastalıklar değerlendirilir. Her hastalığa / sakatlığa ayrı ayrı oran verilip daha sonra bunlar baltazar formülüyle birleştirilir. Anladığım kadarıyla sizin pskolojik hastalığınızı dikkate almamışlar yada siz söylemidiniz. Bunun için yeniden rapor almak için başvurubalirsiniz. Sorunuza dönecek olursak. 20 Yıl hizmet süresi ve 4400 gün primle emekli olursunuz. Bu arada emeklilikte hizmet birleştirmesi yaparak bağkur daki prim gün sayılarınızı ssk ya aktarabilirsiniz.
Not: Eğer rapor oranınız %60 ve üzerine çıkarsak o zaman emeklilik süreniz 20 yıl yerine 18 yıla düşer.

İlginize teşekkür ederim ancak yüzde 60 raporu olanlar 1800 günde emekli olamıyor mu yine 18yil beklemek mi gerekiyor malulen emeklilik sanirim

Malulen emeklilik için "tek hastalıktan" %60 oranında rapor almanız gerekir. Sizin 3 ayrı hastalığınız var. Eğer bu 3 hastalıktan biri %60 ve üzeri olursa ancak o zaman 10 yıl hizmet süresi, 1800 gün primle emekli olursunuz.

Geri