ZEREV Vakfı‘nın Yeni Projesi (Akademi Z)

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
ZEREV Vakfı 04.05.1994 tarihinde eğitilebilir ve öğretilebilir zihinsel engelli çocuk, genç ve yetişkinlere özel eğitim ile rehabilitasyon imkanı sağlayarak bireysel kapasitelerini en üst seviyeye ulaştırmayı ve onlara toplum içinde fonksiyonellik kazandırmayı amaçlayarak kuruldu.

Zihinsel engelli kişilerin yaşam koşullarını iyileştirmek, bağımsızlaşmalarına destek olmak, toplumsal gelişimlerden pay almalarını sağlamak, toplumsal üretime katkıda bulunmalarını sağlamak, bakım ve korumaya ihtiyacı olan engellilerin özel ihtiyaçlarını karşılayarak yaşam kalitelerini yükseltmek ZEREV Vakfı' nın esas aldığı ilkelerdir.

Bugüne kadar bir çok proje geliştiren Zerev Vakfı, Akademi Z okulunu hayata geçirmek üzere, zihinsel engelli kişileri ve eğitim almak isteyen herkesi Akademi Z çatısı altında toplayarak, onlara alanında uzman olan eğitmenlerden oluşan seçkin kadrosu ile eğitim alabilme imkanını sunuyor. Zihinsel engelli kişiler eğitim alıp kendilerini geliştirmenin yanı sıra diğer kişilerle sosyalleşerek iyi zaman geçirebiliyor.

Akademi Z, Mayıs ayında başlayacak olan konservatuar kursları ile hizmete girecek. Yaz okulu ile devam edecek akademide tiyatro bölümünü Kayra Şenocak, Sevinç Erbulak, Engin Alkan, sunuculuk ve spikerlik bölümünü Serap Ezgü, Sinema ve tiyatro makyajı bölümünü Arzu Yurter gibi değerli isimler yönetecek..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu haber engelliler için

İstanbul Çağlayan'da bulunan ve 300'e yakın öğrenci kapasiteli Akademi Z'nin

Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Umut, "Bu proje Türkiye'de ve dünyada ilk olacak." diyor.

Bir ay oryantasyon sürecine dahil edilecek öğrenciler daha sonra ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirilecek. ZEREV, tiyatro ve sinema bölümlerinin yanı sıra müzik, fotoğrafçılık, spikerlik, sunuculuk ve senaryo yazarlığı gibi alanlarda da eğitim verecek.

Engelli öğrencileri mesleğe hazırlayacak eğitimin 3-4 ile 8 yıl arası tamamlanması hedefleniyor. Bu süreçte ailelerden herhangi bir ücret alınmayacak.
(zaman)

Tekerlekli Sandalye