Zerrin Denizi Çok Sever

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykü adı: ZERRİN DENİZİ ÇOK SEVER

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar: Yayla Boztaş Karsan

1949 yılında Trabzon / Maçka’ da doğdum. Orta öğrenimimi Trabzon’da tamamlayıp 1968’de İstanbul’a gelip eczacılık eğitimine başladım. 1974’te üniversiteyi bitirdim. İki yıl mesul müdür eczacı olarak çalıştıktan sonra, 1977’ de Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kimya öğretmeni olarak göreve başladım. 1997’ de emekli oldum.
Çalışırken ve emekli olduktan sonra müzik korolarına devam ederek, resim yaparak sanatla olan ilişkimi sıcak tutmaya çalıştım.

Müzikle ilgili çalışmalarıma devam ediyorum. Üç kişisel sergi açtım, birçok karma sergiye katıldım.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü- Çakabey Lisesi’nin düzenlediği Anı Yarışması sonunda basılan, Anılarla Yaşamak kitabında Hamdi adlı anım yayımlandı.

Kıyı dergisinde, Tulumba Tatlısı, Deniz Sokak No:8, Seyyare, Düş Saatleri adlı öykülerim, Ege’nin Mavi Boylarında adlı gezi yazım;
Kasaba sanat dergisinde Bileyici adlı öyküm, Karşıyaka dergisinde Karşıyaka’da Bir Sabah adlı denemem yayımlandı.

Madenci Edebiyatı Öykü Yarışmasında “İzin Verme Ölüme” adlı öyküm oluşturulacak
kitaba alınmaya değer görüldü.

Güncel Sanat Dergisi Öykü Yarışmasında Çayım Çiçek Kokuyor adlı öyküm birinciliğe değer görüldü.

Kadın Yazarlar Derneği’nin düzenlediği “Yazİzmir” etkinliği kapsamında oluşturulan “Kadınlar Edebiyatla Buluşuyor” kitabında da Eski Fotoğraflar adlı bir öyküm yer aldı. Aynı derneğin oluşturduğu “Söz Kesmek, Kına Yakmak, Nikâh Kıymak” adlı kitapta da bir öyküm yayımlandı.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İyi ki bu yarışma düzenlendi ve iyi ki bu kadar güzel bir öyküyü okuma şansı buldum. Teşekkür ederim emeğinize sağlık...

Tekerlekli Sandalye